Київський апеляційний суд скасував рішення Печерського суду про арешт 43 картин екс-президента України Петра Порошенка.

“Апеляційну скаргу … адвоката Голованя задовольнити. Визначення слідчого судді Печерського районного суду Києва від 27 травня 2020 року, яким … накладеним арешт на майно – 42 картини і одну літографії, які є речовими доказами в кримінальному провадженні … скасувати і ухвалить нове визначення, яким відмовити в задоволення клопотання прокурора … про арешт майна “, – йдеться в ухвалі Київського Апеляційного суду.

26 травня Порошенко повинен був прийти на допит в ГБР у справі про картинах. Йдеться про перевезення через кордон України з приховування від митного контролю колекції з 43 картин всесвітньо відомих художників. Однак саме тоді Порошенко, свого роду насміхаючись над ГБР, відкрив виставку цих же картин в Музеї Гончара, а на допит не прийшов.

А 28 травня в Музеї Гончара заявили, що ДБР заарештували приватну колекцію картин Порошенко. Однак Це не зупинили чинного народного депутата.

Через місяць, 26 червня, він повторно відкрив виставку, але тоді картини огородили ґратами.

Загалом Порошенко фігурує в 13 кримінальних виробництвах. Найбільш гучні справи: “Плівки Деркача”, справа “про 43 картини”, справи про хуліганство, “Зраду” в Мінську і інцидент в Керченській протоці.