У Дніпрі затримали ректора одного з університетів і його помічника, які вимагав від підприємця 150 тис грн хабара, повідомили в департаменті стратегічних розслідувань Національної поліції України.

Ректор одного з університетів і його помічник за 150 тисяч гривень обіцяли підприємцю надати доступ і дозволити використання інноваційного обладнання в науково-практичній діяльності комерційної структури.

У четвер, 13 серпня правоохоронці затримали ректора і його помічника після отримання на вказаний ним рахунок першої частини хабара в 25 тисяч гривень.

У Департаменті стратегічних розслідувань Національної поліції України зазначили:

Наразі ректора та його помічника затримали у порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України. Вирішується питання щодо повідомлення їм про підозри та обрання запобіжних заходів.

Заходи з викриття корупційної діяльності осіб проводилися у межах кримінального провадження, відкритого за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України.

За прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою передбачена кримінальна відповідальність — позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.