Опозиція почала «качати» тему з постановкою жінок на військовий облік.
Про це пише Telegram-канал “Тайны депутата”.
“Журналісти знімають несамовиті сюжети з походами у воєнкомати. Вже є і петиція з вимогою до Президента скасувати «нормативку» з обліку жінок для ЗСУ.
Хоча ті ж «ЄС» ще в 2020 році голосували за законопроєкт, за яким і запущена ця історія з прийомом жінок на військову службу.
Ніхто з Нового року не буде гнати жінок у воєнкомати або починати «лупити» штрафи.
Навпаки – весь 2022 рік буде витрачений на реформу системи воєнкоматів. Наприклад, всю запущену “бюрократію” будуть максимально переводити в електронний формат. Також буде можливість для заміни сімейного лікаря.
Конституція прямо передбачає, захист України – це обов’язок усіх громадян, незалежно від того статі. Влада переходить до «сервісного принципу» у військовій службі, і цей трек опозиція зірвати ніяким чином не зможе”.
Telegram-канал “Вертикаль” також висловив свою думку щодо останніх подій.
“Хайп на темі, що нібито «жінок збираються призувати до армії», джерела в силових структурах пояснюють так – держава взялася вирішувати важливу бюрократичну проблему, суть якої не змогла донести до суспільства.
Якщо простіше, ніхто жінок до армії не закликатиме, як чоловіків – не буде.
Якщо розгорнуто – за 7 років війни до ладу Збройних Сил України встигло влитися 31,7 тисячі жінок, це 15% від усіх військовослужбовців.
У нас навіть медичну службу ЗСУ очолює жінка-генерал. Але при цьому держава так і не змогла придумати якусь стандартизовану процедуру прийому на військову службу тих жінок, які добровільно хочуть захищати Україну в строю Збройних Сил.
«Бюрократична» логіка підказувала, що наведення ладу у цій сфері потрібно починати з формування переліку «громадянських» спеціальностей, за якими жінок можуть брати на військову службу. Наказ із цим переліком був достроково «злитий» у ЗМІ, і тут весь хайп і почався.
Звичайно, вся ця бюрократія щодо прийому жінок на військову службу ще допрацьовуватиметься.
Адже, наприклад, у переліку спеціальностей опинилися залізничники, у яких «бронь» від призову чи мобілізації навіть у разі війни – хто ж тоді возитиме війська та вантажі?
Крім того, щоб воєнкомати могли розпочати прийом на облік військовозобов’язаних жінок, необхідно реформувати роботу самих військкоматів. Адже поки що ніхто досі не додумався вирішити проблему, що наші військкомати приймають чоловіків суворо у вівторки та четверги з 9.00 по 13.00 за режимом «мирного часу», а потім військово-політичне керівництво нарікає, що в армії – брак людей.
Навіть на випадок «великої війни» в армію України планують призвати не більше 5 тисяч військовозобов’язаних жінок, і тут концепція також відпрацьовуватиметься.
Тому для наших жінок тут немає приводу переживати. Штрафи «лупити праворуч і ліворуч» ніхто не буде, всю бюрократію максимально переведуть до онлайн-режиму”.
Нагадаємо, що рішення Міноборони України щодо розширення списку професій, володаркам яких потрібно буде ставати на військовий облік, викликало ажіотаж у країні. З поясненнями змушений був виступити Головнокомандувач ЗСУ генерал-лейтенант Валерій Залужний. Українок він спробував заспокоїти на своїй офіційній сторінці у Facebook.
Залужний запевнив, що рішення не передбачає мобілізації українок до армії. Крім того, головком пообіцяв максимально спростити взяття на військовий облік і жінок і чоловіків, перевівши його в онлайн-формат.
“Держава проводить антибюрократичні реформи, щоб людям не потрібно було носити папірці з місця на місце”, – повідомив генерал.
Усі процедури, за його словами, будуть відточені протягом наступного 2022 року. Залужний запевнив, що їх зроблять максимально комфортними для всіх учасників.
Щодо навчань, то, за словами Головнокомандувача ЗСУ, планується внесення змін, аби жінки брали участь у них виключно за бажанням, а не примусово, як чоловіки.
“Через взяття на військовий облік жодних змін у житті українських жінок не буде”, – пообіцяв Залужний.
Він уточнив, що документ потрібен ЗСУ, щоб мати інформацію, які спеціалістки в країні можуть бути залучені до оборони країни “в крайньому випадку”.