В Офісі президента України відреагували на заяви членкині Конгресу США Вікторії Спартц про “російські зв’язки” керівника ОП Андрія Єрмака. Там зазначили, що не отримували жодних листів чи звернень від Спартц.
Зокрема, прессекретар президента України Сергій Нікіфоров сказав “Суспільному”, що на даний момент не було надано доказів звинувачень.
“Це справа американської депутатки та американського президента. Дамо їм самим розібратися”, – прокоментував він.
Нікіфоров також зазначив, що Спарц має оприлюднити докази “зв’язків” Єрмака з РФ, якщо вона їх має.
“Поки що, крім звинувачень однієї із сотень цих депутатів, ми нічого не почули”, – сказав речник Офісу президента.
Раніше Спартц звинуватила голову Єрмака в “зливі” державної інформації Білорусі та Росії та інших серйозних вчинках, які завдали шкоди Україні. Вона надіслала листа президенту США Джо Байдену з проханням перевірити, чи має голова ОП зв’язок з Кремлем, а також закликала президента Володимира Зеленського і Міністерство закордонних справ України серйозно поставитися до її заяв.
Частина листа Вікторії Спартц до президента прихована від публікації, закрита чорною плашкою; зміст цього фрагмента не уточнюється. А втім, у загальному описі листа є коротка згадка про нібито наявність “різноманітної розвідувальної інформації щодо дій пана Єрмака в Україні та його імовірних зв’язків з Росією”. У відкритій частині листа ці тези не відображені.
Конгресвумен також згадує в листі, що глава Офісу президента призначив своїм заступником з питань правоохоронної діяльності Олега Татарова, тоді як він “затримує призначення незалежного антикорупційного прокурора понад рік, через що Спеціалізована антикорупційна прокуратура і Національне антикорупційне бюро не функціонують”.
У зверненні до Байдена Спартц пише, що “пан Єрмак викликає багато занепокоєнь у низки людей у США і за кордоном, вважається, що про нього високої думки ваш радних із національної безпеки Джейк Салліван”.
“Тоді як президент Зеленський тяжко працює для створення союзів із Заходом і нашою країною, на нас лежить відповідальність повідомити йому, якщо ми маємо занепокоєння щодо ключових людей у його оточенні. Ця також наш обов’язок перед сміливими українськими солдатами й сильним українським народом, який бореться за свободу й міжнародний порядок для нас усіх”, – підсумовує Спартц.
У свою чергу, в українському МЗС розкритикували заяви Спартц. Звинувачення там назвали спробою повернути в політику США наративи російської пропаганди.
“На тлі масштабної підтримки (України з боку США – прим.) особливо контрастують останні дії та заяви членкині Конгресу США Вікторії Спартц. Вони є неприхованою спробою повернути в американську політику класичні наративи російської пропаганди про начебто зв’язки керівництва України з Росією і втягнути нашу державу у внутрішню політику США”, – зазначив речник глави МЗС Олег Ніколенко.
“Радимо пані Спартц полишити спроби заробити собі додатковий політичний капітал на безпідставних спекуляціях довкола теми війни в нашій країні та горя українців. Особливо цинічними є маніпуляції про Україну та її керівництво від конгресвумен українського походження. Членкиня Конгресу має також припинити підривати наявні механізми надання США військової допомоги для України”, – наголосили в МЗС.
Ніколенко додав, що українська сторона максимально відкрито взаємодіє із американськими партнерами, надаючи їм вичерпну інформацію про використання техніки; а жодні заяви та провокації “не підірвуть той високий рівень довіри” між Володимиром Зеленським та Джо Байденом й іншими українськими та американськими високопосадовцями.
“Подальша бюрократизація та затягування процесу, якого очевидно і прагне Вікторія Спартц, сприятиме лише подальшому просуванню російських загарбників. На такий сценарій тільки і розраховують в Кремлі”, – заявив речник глави МЗС.