суд

Згідно з рішенням Господарського суду м.Києва від 6 жовтня, інвестиційний договір між КМДА, КП "Київтранспарксервіс" і ТОВ "СВП-груп" залишився в силі.
Про це повідомляють "Наші Гроші", передає Корупція Інфо


6 червня 2014 Департамент економіки та інвестицій КМДА та КП "Київтранспарксервіс" уклав договір з інвестором – "СВП-груп". Йшлося про будівництво багаторівневого паркінгу з об'єктами транспортної інфраструктури, приміщеннями торговельно-офісного та соціально-побутового призначення на Оболонському проспекті (навпроти будинку №20) поряд з ТРЦ "Dream town". Орієнтовна вартість об'єкта інвестування – 10830000 грн.


Прокурор звернувся до суду про розірвання цього договору, оскільки, на його думку, "СВП-груп" отримало можливість використання і забудови земельної ділянки 0,36 га, не отримавши в порядку законодавства статусу землекористувача. Отримавши землю, фірма нічого не заплатила до місцевого бюджету, крім 650 тис грн плати на створення соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури Києва. Також згідно інвестдоговором територіальна громада Києва не отримає у власність жодної частини в побудованому об'єкті.
Але суд у позові відмовив, вказавши на те, що ділянка не може бути передана в користування або власність інвестора до виконання договору, а спірний договір не є правовстановлюючим документом на вказану ділянку. Крім того, рішення КМДА, на підставі яких підписаний інвестдоговір, є чинними і не скасовувалися.

Директором і власницею ТОВ "СВП-груп" є Валентина Свиридова – перша дружина екс-голови Держуправління справами Андрія Кравця і мати його старшого сина Володимира.
Свиридова – приватний підприємець, продає текстильні вироби, живе в Комсомольську Полтавської області, де народився і починав будувати кар'єру Кравець. Мером цього міста був Олександр Попов, який в 2010-2013 роках очолював КМДА, і саме тоді оточення Кравця отримало від столичної влади ряд ділянок у Києві.

Відомо, що "СВП-груп" також виграло інвестконкурс на зведення підземного паркінгу і громадських будівель на ділянці 1,5 га перед входом в Виставковий центр у Києві.