GNJbe

Члени родин Небесної Сотні, правозахисники, громадські активісти вимагають створення Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування злочинів Євромайдану.

Про це вони заявили під час брифінгу біля Святошинського районного суду Києва, де сьогодні відбудеться засідання суду щодо екс-беркутівців, передає Корупція.Інфо з посиланням на УНН.

"Сьогодні прийшли під Святошинський суд правозахисники, адвокати, громадські активісти, члени родин Небесної Сотні, де сьогодні відбуватиметься чергове засідання стосовно екс-беркутівців. Ми хочемо ще раз наголосити на доцільності створення Тимчасової слідчої комісії у Верховній Раді щодо розслідування злочинів Євромайдану", – сказав представник громадського сектору "Євромайдан" Олег Сабоспицький.

О.Сабоспицький наголосив, що попри запевнення голови парламенту, "фракції Блоку Петра Попошенка та "Народного фронту" всіляко блокують створення ТСК".

"Тому що на погоджувальній раді всі інші фракції коаліції погодилися на підтримку проекту постанови (про створення ТСК – ред.). А вчора ми дізналися, що найбільші фракції коаліції сказали, що вони погодяться тільки коли очіл ником цієї ТСК стане їхня людина", – додав він.

У свою чергу координатор ініціативи адвокатів родин Небесної Сотні, правозахисник Тарас Гаталяк наголосив, що Тимчасова слідча комісія Верховної Ради якраз має дати відповіді про саботаж рослідування злочинів правоохоронними органами проти Євромайдану.

"Але щойно отримав інформацію про те, що БПП та "Народний фронт" з 11 питань, які включені у проект постанови (щодо створення ТСК – ред.), хочуть внести тільки 4 питання. Насправді ці 11 питань це є комплексні проблеми, які підняті. Вони стосуються роботи і ГПУ, і МВС, і СБУ. І важливі зауваження, які стосуються слідчих суддів, проведення експертиз", – сказав він.


Т.Гаталяк підкреслив, що якщо будуть звужені питання у ТСК з 11 до 4, то немає сенсу створювати таку Комісію взагалі.