тероризм

За статтею “фінансування тероризму” у Харківській області зареєстровано 11 кримінальних проваджень.

Про це повідомив прокурор області Юрій Данильченко. Новину передає Корупція.інфо з посиланням "УНН".

“Наприкінці березня прокуратура Харківської області почала розслідування виведення з легального обігу близько 100 млн грн через фіктивні фірми, афілійовані до відомого лідеру організації "Оплот" Євгену Жиліну. Паралельно СБУ оголосило йому підозру у фінансуванні тероризму. Зараз ці дві справи об’єднані в одну. Жилін оголошений у розшук. Триває низка перевірок фінансово-господарської діяльності суб’єктів-фігурантів схеми конвертації грошових коштів”, — розповів прокурор області.

У травні, за словами прокурора, припинено діяльність харків’янина, який фінансував терористів так званої “ЛНР”.

Злочинець купував телефонні картки та скретч-картки поповнення рахунків мобільного зв’язку, які потім передавав бойовикам.

Крім цього, він незаконно оформляв документи, які давали можливість терористам знімати в банкоматах нараховані соціальні виплати і відвозити готівку в підконтрольних бойовикам районів Луганської області.

Йому оголошено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 258-5 (фінансування тероризму) Кримінального кодексу України.

“Є ще категорія справ щодо так званих посібників терористичних груп і організацій. Наприклад, у квітні затримано двох громадян України за підозрою в пособництві діяльності терористичної організації “Луганська народна республіка”, — сказав Ю.Данильченко.

Він повідомив, що 21 квітня чоловіків затримали під час спроби переправити в Луганську область радіостанції і блок управління на автомобілі УАЗ Хантер.

Зі слів прокурора, двоє цих осіб постійно перераховували гроші на телефонні номери терористів, а також займалися відправкою речей (одягу та інше).

Обидва чоловіки за клопотанням прокуратури у період проведення досудового розслідування перебуватимуть під вартою.