Україна може відмовитися від перенесення святкових вихідних днів, якщо вони випадають на суботу або неділю.

Також 9 травня може стати робочим днем, заявив в коментарі "Апостроф" директор Українського інституту національної пам'яті (УІНП) Володимир В'ятрович, 

передає Корупція.Інфо

"Наша пропозиція про перенесення вихідного дня з 9 травня на 8-е залишається актуальним. Україні слід відзначати річницю завершення Другої світової війни в Європі разом з усією Європою, тому треба говорити про 8 травня як про вихідний день", – зазначив В'ятрович.

За його словами, ця ідея буде пропонуватися і в подальшому.

"Крім того, ми прекрасно розуміємо, що, на жаль, 9 травня є радянською спадщиною, і його використовують різні проросійські і прорадянські ліві сили зовсім не для вшанування тих людей, які перемогли нацизм, а щоб нагадати про себе. Відповідно, 9 травня як вихідний день, на жаль, перетворилося в прекрасний формат для різноманітних лівих або проросійських провокацій", – вважає директор Українського інституту національної пам'яті.

Популярне: Держава може відмовити у знижці на "комуналку": 7 причин втратити субсидію у 2018 році

Він висловив надію, що парламент підтримає таку ініціативу.

"Скасування 1 травня як вихідного було в нашому першому реченні, в першому законопроекті. Але в ході досить бурхливої ​​дискусії з представниками громадськості ми вирішили піти на компроміс і все-таки залишити 1 травня вихідним днем", – пояснив Володимир В'ятрович.

У той же час він додав, що незадоволений декомунізацією свят.

"Ще одне важливе положення стосується перенесення вихідних, якщо вони випадають на суботу або неділю. Цього року у нас знову є чотири вихідних, які з цим пов'язані. У нашому законопроекті ми відмовляємося від цієї традиції. Отже, це також скоротило б кількість вихідних днів на рік", – резюмував директор УІНП.