дитина

В Україні вже більше року дітям не прививають БЦЖ. Проблема виникла після того, як МОЗ відмовилось від російської вакцини. У червні львівські медзаклади отримали партію польської вакцини, втім вистачило її заледве на два тижні. Інформує Корупція інфо.

У пологовому відділенні 3-ї міської клінічної лікарні розповідають, що востаннє отримали лише 200 доз БЦЖ.

«Дітей було багато, тому на день ми використовували по дві ампули. Тож вакцина закінчилась буквально за десять днів», – розповідає заввідділення новонароджених Галина Наконечна.

Тож зараз у пологовому пропонують щепити дітей лише проти гепатиту В. Запасів цієї вакцини вистачить щонайменше на кілька місяців.

У першій поліклініці Львова на БЦЖ чекають понад 800 дітей. Якщо малюкам не зробити вакцинацію до двох місяців, то згодом перед щепленням їм доведеться робити пробу Манту. А туберкулін, який для цього використовують, також у дефіциті. Тож часто батькам доводиться відкладати БЦЖ до кращих часів. Затягується і вся програма щеплень.

«Багато батьків почули, що вакцина вже є. І хотіли спершу зробити щеплення від туберкульозу, а тоді вже починати комплекс проти дифтерії і правця, поліомієліту, кашлюка», – розповіла медсестра кабінету щеплень Ярослава Абрамова.

Проти дифтерії, правця та кашлюка медики можуть зробити лише два щеплення із потрібних чотирьох. Адже для двох наступних не підходить вакцина, яка є у львівських поліклініках.

«Ми маємо вакцину Пентаксим. Робимо нею перше та друге щеплення. А третє та четверте вже треба робити вакциною Інфанрікс, якої у нас немає», – пояснює головний педіатр Львова Богдан Остальський.

Коли медзаклади отримають вакцину – невідомо. На офіційному сайті Міністерства охорони здоров'я визнають, що забезпечили лише 10 відсотків потреби БЦЖ.

«Ситуація з нестачею склалася із декількох причин: багаторічне недофінансування програми імунопрофілактики, девальвація гривні, що призвела до подорожчання імунобіологічних препаратів, а також відсутність вибору вакцин на ринку та конкуренції серед компаній, які виходять на торги», – інформує Міністерство охорони здоров’я.

У міністерстві планують залучати гуманітарну допомогу. 

Крім того, у львівських медзакладах немає вакцини проти поліомієліту. Її обіцяють привезти у вересні.