Голова виконкому Ради реформ яка займається питаннями стратегічного планування, узгодження позицій щодо стратегії реформ в Україні та моніторинг їх реалізації Михайло Саакашвілі розповів про “ідіотські” європейські закони.

Це він сказав в ефірі каналу “Україна 24”.

“Ідіотські директиви Євросоюзу. Ось зараз мої друзі розповідали: щоб відкрити ресторан у Дюссельдорфі, приходять щотижня перевіряють, ходять там, щоразу придумують щось нове, дебільне, щоб тебе замучити. Але німці хоча б хабарів не беруть. Як тільки німці виписують нам через директиви Євросоюзу таку ж систему перевірки ресторанів в Україні – в Україні це виливається в повне беззаконня й корупцію. Тобто сліпо слідувати директивам Євросоюзу неправильно”, — сказав він.

За словами Саакашвілі, якщо копіювати закони багатьох країн, це тільки погіршить ситуацію в Україні.

“В Україні є 300 осіб Європейської місії правової допомоги, які пишуть українські закони. Хлопці, якщо ми напишемо такі ж закони, як в Австрії та Швеції, ми не будемо жити, як там. Ми будемо жити ще гірше. Давайте хоча б писати такі закони, як в Австрії, коли вона була такою ж бідною як Україна. Наші чиновники навчилися це неправильно інтерпретувати у випадках, коли не хочуть нічого робити. А європейці цьому радіють”, — сказав він.