Законопроект про імпічмент президента України стане одним із перших, який розгляне Верховна Рада нового скликання – про це заявив 9 серпня представник президента Володимира Зеленського у Верховній Раді Руслан Стефанчук.
Таку заяву він зробив на брифінгу за підсумками першого підготовчого засідання депутатської групи.
«За закон про імпічмент президента – це буде один із перших законів, який, я сподіваюся, буде проголосований у цій Раді», – заявив Стефанчук у відповідь на питання журналістів.
Перед тим він повідомив, що серед законопроектів, з яких почне свою роботу парламент 9 скликання, буде переведення документообігу парламенту в електронну форму замість паперової та зміни до Конституції, які дозволять позбавляти народних депутатів повноважень за кнопкодавство.
«Ми прискоримо максимальну ідентифікацію депутатів і аналогічно ті рішення, про які говорили: відповідальність депутата за кнопкодавство, за прогули. Внесення змін до Конституції, що це буде безумовно підставою для припинення його депутатських повноважень. А також блоки по всіх основних напрямках: блок по економіці, антикорупції, інфраструктурі, безпеці й обороні, євроінтеграції, міжнародних відносинах. Всі ці речі вже готові», – заявив представник президента в парламенті.
Президент Зеленський встиг внести близько 20 проєктів законів і постанов. Декотрі – кадрові постанови, а інші законопроєкти вже втратили актуальність. Серед останніх ініціатив Зеленського в Раді були люстрація чиновників часів Петра Порошенка (цей законопроєкт зазнав критики міжнародних партнерів) і відстрочка штрафів для євробляхерів.
За його словами, також будуть окремі пакети законопроєктів стосовно економіки, боротьби з корупцією, безпеки й оборони, євроінтеграції, міжнародних відносинах.
“Я думаю, першого ж дня ви побачите надзвичайну ефективність роботи Верховної Ради”, – сказав він.
Окрім того, Дата підписання коаліційної угоди буде визначена після того, як буде визначено формат коаліції – зазначив Стефанчук.
“Ми визначимося спочатку з форматом – який формат коаліції. Після цього вже буде визначена дата (підписання коаліційної угоди – ред.) і інші формальності. Тому що, станом на сьогодні, для нас важливі не стільки речі, пов’язані з організаційним забезпеченням. Для нас важливий зміст. Ми повинні перейти від форми до змісту, і змістовно ми повинні викласти всі наші бажання і прагнення, які були гарантовані й обіцяні як в програмі Президента України, як в програмі політпартії (“Слуга Народу” – ред.). І ми готові об’єднуватися навколо цих речей”, – сказав Стефанчук.