Колишній старший офіцер Служби зовнішньої розвідки КДБ СРСР і Росії Сергій Жирнов розповів, що у патріарха Кіріла є амбіції скинути авторитарного лідера РФ Володимира Путіна і зайняти головне місце в рф.

За його словами, патріарх в цьому питанні дуже розумна і яскрава людина, в 10 разів розумніше Путіна.

«Він дуже ідеологічна людина, тому що церква має ідеологію, якої зовсім немає у Путіна. Йому дуже не хочеться її. Саме тому він посадив Гіркіна і вбив Пригожина», — сказав він. Окрім того, експерт наголосив, що РПЦ — також спецслужба, яка за своєю могутністю є суперником ФСБ. Ці структури ніколи не товаришували, а значить Кіріл є прямим суперником Путіна.

Також Жирнов повідомив, що Кіріл не має прямої власності, але має структуру. При цьому експерт висловився, що патріарха неможливо посадити:

«Кирила посадити не можна. Тому що він керує такою величезною організацією, яку не можна посадити і в цьому є складність для Путіна. Адже Кирил є, практично, найсильнішим його ворогом, тому що у нього є структура, яка абсолютно паралельна структурі влади», — поінформував Жирнов.

І ось Кирило хоче, щоб РПЦ стало офіційним ідеологічним органом Російської Федерації та керівною та спрямовуючою силою. І ось у цьому сенсі він бореться із Путіним.

Нагадаємо, кандидат історичних наук Сергій Роменко написав, що сьогодні в російській Конституції немає ідеології. У 2020 році туди додали Бога, шлюб як союз між чоловіком і жінкою, але там все ще записано, що в Росії немає ідеології. Політичні режими, де є ідеологія, пишаються нею. Але путінський режим не пишається цим.

«У Путіна немає внутрішньо узгоджених ідеологічних принципів і переконань. У путінських промовах можна знайти будь-який набір слів — лівий, правий, ліберальний, консервативний, мракобісний, сучасний, прозахідний, антизахідний. Тому я не думаю, що Путін має ідеологію. Це лише різні варіанти пропаганди, яка потрібна, щоб утриматися при владі», — повідомив він.