Глава української розвідки Кирило Буданов повідомив американському журналістові про розроблений план у Головному управлінні розвідки Міністерства оборони, спрямований на зменшення військового потенціалу Росії. Бавовни в РФ точно буде більше — ГУР планує операції зі знищення Кримського мосту, російських НПЗ та інших об’єктів на території противника.

Буданов, зі свого боку, розповідає про планування нових атак безпілотниками по території РФ, а також про дії «російських добровольців» за підтримки української розвідки. Головна мета — показати росіянам, що президент Путін не може «захистити населення від проникнення війни в Росію».

«Ми запропонували план, спрямований на скорочення російського потенціалу. Він охоплює безліч аспектів, таких як військова промисловість, критично важливі військові об’єкти, їхні аеродроми, їхні пункти управління», — цитують керівника української розвідки у виданні.

За словами полковника ЗСУ в запасі Олега Жданова, військове керівництво країни справді працює над вогневою складовою плану руйнування військового російського потенціалу. І, судячи зі щоденних анонсів, такі засоби є, питання лише в їх кількості.

«Цілком імовірно, що ми готуємо для ворога сюрпризи, асиметричні відповіді на його дії на лінії фронту. У нас немає можливості провести контрнаступальні операції, оскільки ми залежимо від західних партнерів. Але завдавати ударів по підприємствах, складах, базах, арсеналах цілком можемо. Для атаки по НПЗ достатньо дронів, здатних нести невелику кількість вибухівки. Якщо йдеться про авіазаводи або заводи, де виробляють «шахеди», потрібні ракети або дрони, здатні нести 500-700 кг вибухівки. Таких дронів має бути 5-7 штук на один удар. Тоді буде відчутний ефект», — міркує експерт.

Хоча існує негласна заборона від західних партнерів на використання їхньої зброї для атаки території РФ, за словами Жданова, ВПК України може впоратися власними силами.

«КБ «Луч», наприклад, веде роботу зі збільшення дальності ракети «Нептун» до 1000 км. Цей проєкт назвали «Дальній Нептун». Додамо сюди наші дрони — є ті, які можуть пролетіти до 3 тисяч км. Тож за бажання для ударів по території РФ нам вистачить і власних ресурсів», — додає експерт.