США перекинуть в Україну десятки військових. Зокрема, Вашингтон розглядає можливість відправки додаткових військових радників в Офіс оборонного співробітництва при посольстві в Києві.

Як пише Politico з посиланням на представника Пентагону Пета Райдера та американських посадовців, радники не виконуватимуть бойових завдань, а сконцентруються на консультаціях і підтримці українського уряду та військових.

Зазначається, що ODC укомплектований винятково персоналом міністерства оборони, є частиною посольства США і підпорядковується керівнику місії, проте з міркувань безпеки в Пентагоні не уточнюють кількість своїх представників у посольстві.

За словами американських чиновників і джерел, обізнаних із планами Пентагону, додатковий контингент підтримуватиме логістику та нагляд за озброєнням, яке США відправляє в Україну. Також новий американський контингент допомагатиме українським військовим із технічним обслуговуванням озброєнь.

Водночас два американські чиновники заявили, що може йтися про контингент чисельністю до 60 військових.

Варто нагадати й те, що палата представників підтримала законопроєкт про надання допомоги Україні. В рамках цієї допомоги Україна отримає 60,84 мільярда доларів.

Також Україна отримає кредит на 7,85 мільярда доларів для прямої фінансової підтримки державного бюджету. Цей кредит може списати американський президент, проте тільки після виборів у США в листопаді 2024 року.