Путін уже не зможе погрожувати ядеркою усьому світу — ЗСУ нанесли нищівний удар по силам ядерного стримування РФ. І це тільки початок.

Експерт у сфері авіації, заступник генерального директора компанії з виробництва засобів радіоелектронної боротьби Анатолій Храпчинський повідомив, що знищення бомбардувальника суттєво підірвало авіаційний імідж Росії. Окрім знищення стратегічної авіації, це становить потужний удар по одній з ключових складових ядерної тріади країни.

“Ту-22М3 разом із Ту-195МС і Ту-160 входять до повітряної частини російської ядерної тріади, якою Росія ще з часів Радянського Союзу лякала весь світ. Зараз у росіян у тріаді найслабше — це засоби доставки, стратегічна авіація. Тому втрата такого літака для РФ — це дійсно непоправна втрата для російської авіації та дуже сильний удар по іміджу всього воєнного комплексу РФ, — заявив експерт.

За його словами, наразі РФ не має можливості виробляти нові літаки Ту-22М3 разом із Ту-195МС і Ту-160.

“Знищення цього літака стало непоправною втратою для Росії. Тому що за весь час свого існування РФ з 1991 року не побудувала жодного стратегічного бомбардувальника. Це ми говоримо і про Ту-95, і про Ту-160, і Ту-22М3. Попри те, що російська пропаганда заявляє про випуск чотирьох нових Ту-160, ми повинні розуміти, що йдеться не про будівництво нових бомбардувальників, а про відновлення старих у спробі зберегти можливість експлуатації цього типу літака”, — розповів Храпчинський.

Експерт також зазначив, що знищення російського бомбардувальника ускладнить можливість російській авіації наближатися до кордонів території України.

“Раніше ЗСУ знищували цей тип літаків на аеродромах базування, а зараз це вдалося зробити під час бойової роботи. Це означає, що тепер російським бомбардувальникам буде складніше підходити до кордонів території України. Тепер вони розумітимуть, що можуть потрапити в зону дії української ППО. Це також ускладнить запуск ракет Х-22 або Х-32 по українських містах”, — констатував експерт у сфері військової авіації.