Держсекретар США Ентоні Блінкен сьогодні, увечері 5 травня приїде до Києва. Завтра він має зустрітись з президентом України Володимиром Зеленським, прем’єр-міністром Денисом Шмигаль, очільником Міністерства закордонних справ Дмитром Кулебою і представниками українського громадянського суспільства.
Радник голови офісу президента Михайло Подоляк розповів “Сьогодні” про що говоритимуть на зустрічі.
“Візит держсекретаря США Ентоні Блінкена до Києва продуманий таким чином, щоб на різних рівнях підтвердити безумовну незмінність підтримки України з боку Америки”, – говорить Подоляк.
Подоляк також нагадав, що стратегічні відносини між нашими країнами – наповнені реальним змістом і не є просто красивим формулюванням. За словами Михайла Подоляка керівництво нашої країни планує обговорити з Блінкеном такі теми:
- Інтеграція України до Євроатлантичної співдружності.
- Співпраця в сфері безпеки і оборони.
- Прямі комунікації на політичному рівні.
- Синхронізована взаємодія в міжнародних організаціях.
- Економічне співробітництво.
До того ж Подоляк наголосив, що візит Ентоні Блінкена в Україні безумовно важливий з точки зору обговорення деескалації військового конфлікту з Росією, в якому американські партнери взяли безпосередню і активну участь.
Крім того, перед майбутнім самітом президента США Джо Байдена і президента Росії Володимира Путіна (за попередньою інформацією він повинен відбудуться у червні, – Ред.) – особисті зустрічі держсекретаря США з керівництвом України допоможуть йому краще зрозуміти ситуацію і потреби нашої країни. А так же уточнити і синхронізувати спільні позиції двох держав по Донбасу і Криму.
“Особисті контакти завжди додають до раціонального знання, яке вже є в американської сторони, необхідного емоційного забарвлення і деталізацію головних акцентів”, – каже Подоляк.
До слова, напередодні візиту до Києва глава Держдепартаменту США написав у Twitter:
“Нам потрібно працювати разом, щоб звертати увагу на поведінку Росії, змусити Росію відповідати за її дії та чинити тиск, щоб Москва дотримувалася своїх міжнародних зобов’язань”.