Медіагрупа Inter Media Group розкритикувала ухвалений у першому читанні законопроект про мовні квоти в телеефірі.


Заяву про це опублікували на офіційному сайті телеканалу "Інтер".


"Ми категорично проти цього закону, який практично забороняє використання в телевізійному ефірі України будь-яких мов, окрім української. І питання не у ставленні до мови – української або російської. Питання щодо прав людини. Цей закон порушить права мільйонів громадян України, для яких російська мова є рідною", – сказано в заяві.


Медіагрупа вважає, що закон також порушує права інших носіїв регіональних мов, яких в Україні 17, крім російської.


"Окрім усього іншого, цей закон не сприяє розвиткові українського телебачення. Навпаки, він завдасть серйозної шкоди. Неможливо створити в потрібному обсязі якісний контент українською мовою або в таких же обсягах зробити якісний дубляж – отже, погіршиться якість телевізійного продукту українською мовою", – підкреслює Inter Media Group.


У заяві сказано, що українські телекомпанії не зможуть створити якісний україномовний продукт в потрібному обсязі, а зниження якості продукту призведе до падіння рівня телеперегляду.


"Російська мова – одна зі світових мов. Цією мовою мільйонними тиражами видано навчальну і художню літературу, знято безліч якісних фільмів. Не можна позбавляти українців доступу до такого важливого вмісту.Ми вже бачимо, до чого привів закон про введення квот на україномовні пісні на українських радіостанціях, – скільки в ефірі з'явилося низькопробного продукту", – стверджує медіахолдинг.

Популярне: У Києві викрили ще один канал фінансування терористів “ЛДНР”


До складу Inter Media Group входять телеканали "Інтер", "Інтер+", "Enter-фільм", "Піксель TV", "К1", "К2", "Мегаспорт", НТН і Zoom.


9 березня президент України Петро Порошенко запропонував ввести квоти на українську мову в ефірі телеканалів. Він зазначив, що представленість державної мови на телебаченні "неприпустимо низька".


16 березня Верховна Рада взяла за основу відповідний законопроект. Він передбачає, що для телерадіоорганізацій загальнонаціональної категорії мовлення частка передач і фільмів українською мовою має становити не менш як 75% на добу в кожному з проміжків часу з 7.00 до 18.00 та з 18.00 до 22.00, а для телеорганізацій регіональної та місцевої категорій – 50%.


У листопаді минулого року набув чинності закон, що стосується радіо. Він зобов'язує радіостанції виділяти частину ефірного часу для пісень українською мовою.

 

Протягом першого року набуття чинності документа в силу квота на україномовну музику становитиме 25%, протягом другого – 30%, із третього – 35%.‡агрузка...