Голова Об’єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі пояснив, що питання надання Україні озброєнь на кшталт далекобійних ракетних систем ATACMS вирішує президент, і поки що такого рішення він не ухвалив. Про це Міллі заявив під час дискусії в Національному прес-клубі.
Коментуючи питання зміни позиції адміністрації Джо Байдена щодо надання Україні ATACMS чи винищувачів F-16, генерал пояснив, що йдеться про “постійний процес перегляду рішень”.
“Ми це обговорюємо спільно з українською стороною та союзниками в Європі, зокрема в межах Контактної групи з питань оборони України. Це постійний процес ухвалення рішень. І, як уже говорив президент, обговорюються всі ці речі. Станом на зараз рішення немає”, – додав Міллі.
Окремо топ-генерал США зупинився на питанні надання Україні касетних снарядів, або вдосконалених звичайних боєприпасів подвійного призначення (DPICM)
“Ми тривалий час обговорювали питання DPICM, їх просили українці, їх надали кілька європейських країн. І росіяни використовують їх зараз. Наскільки мені відомо, рішення ще немає”, – зауважив він.
Проте, варто зазначити, що поява на полі бою касетних боєприпасів дуже швидко змінить шальки терезів на користь ЗСУ, не залишаючи росіянами шансів надовго закріпитися в Україні.
Про це розповів директор з розвитку інформаційно-консалтингової компанії Defense Express Валерій Рябих.
“Мова, скоріше за все, йдеться про касетні боєприпаси DPICM. Їх дуже багато на американських складах – вони виведені із застосування. Вони були розроблені для протидії великим масам військ та легкої бронетехніки. Це входило в концепцію протистояння СРСР”, – сказав він.
Рябих зазначив, що цей боєприпас дозволяє більш ефективно виконувати завдання на полі бою, зокрема по ураженню живої сили.
“Він десь в 10 разів ефективніший за звичайний боєприпас. Його радіус дії – 300 метрів, тут він не залишає шансів для виживання, а тим більше продовження якогось спротиву для окупантів. Застосування цих боєприпасів зняло б проблему швидкого зносу стволів через надмірне застосування артснарядів. Сподіваюся, що рішення про їх поставку буде ухвалено. Однозначно можна говорити, що їх поява на полі бою дуже швидко змінить шальки терезів на користь ЗСУ, не залишаючи окупантам шансів надовго закріпитися на українській землі і дозволить повністю деокупувати землі”, – підсумував експерт.
Додамо, що Міллі також прокоментував і ситуацію в РФ щодо спроможності російського диктатора Путіна продовжувати політичну боротьбу всередині країни, та військову – на теренах нашої держави. Голова Об’єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі вважає наразі передчасними висновки щодо того, чи похитнула позиції Владіміра Путіна спроба заколоту в Росії найманців приватної військової компанії “Вагнер”.
На думку генерала США, про вплив невдалого заколоту “вагнерівців” на ситуацію в Росії, “певно, ще зарано говорити”, й нині існують аргументи на підтримку обох думок – що ситуація зміцнила чи, навпаки, послабила президента РФ.
“Я не думаю, що в нас є переконливі докази. Хай там як, поки говорити зарано. Путін – диктатор, лиховісний, насильницький індивід, який віддавав розпорядження про позасудові вбивства багатьох людей. Він – жорстока людина”, – пояснив Міллі.
Він припустив, що історія може дати “кілька орієнтирів того, що може відбутись”.
“Але сказати, що станеться щось конкретно – не думаю, що нам уже про це відомо”, – підсумував генерал.