Мер Львова Андрій Садовий пояснив своє денне висловлювання на мітингу проти введення карантину “вихідного дня”, де він сказав, що місто “не виконуватиме безглузді рішення”
Садовий не бачить сенсу вводити додатковий карантин, так як у Львові, за його словами, вже 25% перехворілих.
Також мер навів приклад Європи, де Німеччина, Франція або Італія спершу платять компенсацію, а потім закривають ресторани, в Україні ж локдаун відбувається за рахунок самих підприємців.
“Я не думаю, що влада Львова піде проти людей. З нами ніхто з Києва не радився, так ніби ми не в одній країні живемо. З ковідного фонду місту дали 1 млн грн в цьому місяці, а держава в той же час забрала за рік 571 млн “, – поскаржився Садовий.
Нардеп “Слуги народу” Данило Гетманцев прямо в ефірі, послухавши Садового, заявив, що це рейтинги говорять в мері Львова та його бажання перемогти у другому турі.
“Мер Львова Садовий заявив, що він не буде виконувати розпорядження Кабміну і закривати місто на карантин вихідного дня.
Очікувана позиція – мер хоче перемогти у другому турі, а тому буде саботувати карантинні накази з Києва, щоб не збити собі рейтинг.
І це, судячи з усього, не останній бунт в Україні “, – схожими думками ділиться і” Політика страни “.
У середу, 11 листопада, Кабмін посилив правила карантинних обмежень і ввів, так званий “карантин вихідного дня”.
Таким чином вже в цю суботу, 14 листопада з 00:00 до 00:00 понеділка 16 листопада буде заборонено роботу барів, ресторанів, кафе, вони працюю тільки на винос.
Також закривають ТРЦ, кінотеатри та інші розважальні установи.
Що важливо розуміти, український уряд зважився на цей крок, попри попередження експертів та прохання власників малого та середнього бізнесу.
Останні, до слова, неодноразово попереджали Кабмін та команду Володимира Зеленського, що карантин вихідного дня може призвести до тотального знищення бізнесу. Ба більше, люди навіть виходили на акцію протесту, однак їх все одно не почули.
“Страна” опитала працівників кіноіндустрії, що вони думають про рішення Кабміну про введення карантину вихідного дня, і як це вплине на їх бізнес.
Максим Григор’єв, власник кінотеатрів “Сінема Сіті” важко уявляє, що буде з його бізнесом з введенням карантину вихідного дня.
“До 60 відсотків касових зборів припадають на вихідні дні. Те, що робить зараз Кабінет міністрів, призведе не до закриття бізнесу, а до накопичення боргів”, – упевнений Григор’єв. Він також додав, що ТРЦ не вважатимуть карантин “вихідного дня” як повний локдаун, тому будуть виставляти рахунки за оренду торгових площ.
Катерина Терехова, директор з розвитку кінотеатрів “Планета Кіно” вважає, що таке рішення вб’є кіноіндустрію.
“Ми помремо як бізнес. Якщо кіноіндустрія не працюватиме під час вихідних, а саме в суботу і неділю люди ходять в кінотеатри, ми втратимо 40 відсотків від існуючих 50, так як зараз зали можна заповнювати тільки на 50 відсотків”, – впевнена Терехова.
Вона також вважає, що введення обмежень в суботу і неділю буде означати втрату всієї виручки.
“Зараз вся галузь в шоці від прийнятих рішень. Адже сьогодні у нас відбувся діалог з урядом, нас вислухали, взяли всі наші вимоги і аргументи, але що ми отримали в результаті. Але ми не збираємося здаватися. Сьогодні о 19:00 в екстреному режимі збирається оргкомітет сьогоднішньої акції протесту під Кабміном. Ми будемо прописувати план подальших дій “, – заявила Терехова.
Дмитро Деркач, власник кінотеатрів “Планета Кіно” вважає, що з введенням карантину його компанія буде змушена звільнити 500 співробітників і залишити людей без роботи.
“Ми і так з березня в збитках. Щомісяця від одного до десяти млн гривень збитків. У вересні був Тенет, ось ми вийшли на 1 млн збитків. В квітні, травні – до 10 мільйонів збитків”, – говорить Деркач.
“Кінотеатри до 80% доходу отримують саме у вихідні. В будні дні люди не ходять в кінотеатри, вони активно натовпами їздять в громадському транспорті. Попрацюємо тиждень, після цього, ймовірно, доведеться закрити всі наші кінотеатри і звільнити 500 співробітників. Залишити цих людей без роботи і зарплати “- обурюється Деркач.