Київський апеляційний суд відхилив позов олігарха Ігоря Коломойського до ПриватБанку про приниження його честі та гідності.
Суд підтвердив рішення першої інстанції про відсутність підстав для розгляду позову Коломойського про визнання недостовірною заяви екс-глави ПриватБанку Олександра Шлапака щодо операцій фінустанови.
Зокрема, Шлапак говорив, що "всі 36 кредитів були підписані колишнім главою правління (на той момент Олександром Дубілетом. – Ред.) з перевищенням повноважень".
Мова йде про кредити 36 компаніям на 133 млрд гривень, які були видані в жовтні-листопаді 2016 року і за рахунок яких були погашені кредити 193 інших позичальників ПриватБанку, більше половини з котрих мали ставку 12-12,5% річних з прив'язкою до курсу долара і реальні застави.
У результаті Печерський райсуд Києва за підсумками засідання 16 жовтня 2018 року визнав позов таким, який носить штучний характер і залишив його без розгляду.
При цьому суд першої інстанції розцінив дії представників позивача під час проведення підготовчого засідання такими, які були спрямовані на затягування і перешкоджання розгляду справи і, відповідно, є зловживанням процесуальними правами.
Як повідомлялось раніше, міжнародне детективне агентство Kroll встановило, що ПриватБанк був об'єктом масштабних шахрайських дій, а це призвело до заподіяння фінустанові збитків щонайменше на 5,5 млрд доларів.
ПриватБанк у грудні 2017 року подав позов у Високий суд Лондона до Коломойського, Боголюбова, а також до компаній Teamtrend Ltd., Trade Point Agro Ltd., Collyer Ltd., Rossyan Investing Corp., Milbert Ventures Inc. та ZAO Ukrtransitservice Ltd., які ймовірно належить їм.
У цей же період Високий суд Лондона виніс постанову про арешт активів колишніх акціонерів ПриватБанку в усьому світі. Суд також зобов'язав Коломойського і Боголюбова розкрити інформацію про всі свої активи обмеженому колу осіб, що безпосередньо беруть участь у розгляді справи. Відповідне рішення було ухвалене на підставі наданих доказів щодо виведення із українського банку 2 млрд доларів.