1_main

 

Влада перенесла запуск на більшранній термін

КНДР повідомила міжнародні організації про перенесення термінів запуску ракети-носія з штучним супутником на період з 7 по 14 лютого. Одночасно було зафіксовано, що на ракетному полігоні ведуться роботи по доставці на майданчик ракетного палива. У зв'язку з цим виникли припущення, що Пхеньян поспішає і має намір провести запуск вже завтра, якщо це дозволить погода.

Нагадаємо, що 2 лютого КНДР повідомила про те, що має намір вивести на орбіту Землі штучний супутник в період з 8 по 25 лютого. З огляду на, що використання балістичних ракетних технологій заборонено Пхеньяну резолюціями РБ ООН міжнародне співтовариство різко засудило плани Північної Кореї.

Північна Корея направила на адресу Міжнародної морської організації (ІМО) офіційний лист, в якому повідомила, що переносить терміни запуску супутника з періоду 8-25 лютого на 7-14 лютого. Це підтвердили в уряді Південної Кореї, який отримав копію повідомлення від ІМО.Пхеньян також вніс відповідні корективи в заяви для повітряного транспорту, вказавши про запланований запуск на 7-14 лютого. Всі інші дані, включаючи передбачувану орбіту супутника, а також райони падіння розгінних ступенів, залишені без зміни.

Одночасно було зафіксовано, що на полігоні Тончханні ведуться активні роботи доставці ракетного палива на стартовий майданчик. Як повідомляє сайт 38 North, який веде активний аналіз діяльності КНДР з використання супутникових знімків, на пусковий майданчик прибули вантажівки з паливом. Експерти підкреслили, що паливом зараз заправляють поки ще не саму ракету, а сховища. "У минулому подібного роду діяльність спостерігалася приблизно за 1-2 тижні до самого пуску", – наголошується в повідомленні на сайті.

Проте, в Південній Кореї вважають, що КНДР може провести запуск вже завтра.

"Якби запуск планувався пізніше, що Північній Кореї не мало сенсу міняти "вікно" для старту. Ми готуємося до того, що запуск може бути проведений вже завтра", – відзначили в міністерстві оборони Півдня.