У Верховній раді навіть близько немає голосів для зміни Конституції України, як того домагається Росія по Мінським домовленостям в редакції 2015 року.

Як повідомив в інтерв’ю “Сегодня” глава української делегації в Трьохсторонній контактній групі Леонід Кравчук, Мінські домовленості не можна розглядати без міжнародних принципів і норм.

“Ці принципи і норми … визначені в офіційних документах ОБСЄ, і ми не можемо навіть припустити, що Мінські домовленості автономні від усього цього. Тоді вони втратять свою силу. Вони, підкреслюю, повинні відповідати міжнародним нормам і принципам. Це дуже важливо” – сказав він.

У той же час, за словами Кравчука, є Конституція і закони України, які узгоджувалися з міжнародним правом.

“Якщо Росія дійсно вважає, і це серйозно, щоб ми внесли зміни в Конституцію, то я ставлю через вас таке питання: яким чином демократична країна, а ми точно йдемо по шляху демократії, може прийти в парламент і сказати, що ви повинні проголосувати за це. Я знаю, що вже три фракції ( “ЄС”, “Голос” і “Батьківщина”) не голосуватимуть. Я знаю точно, що частина навіть депутатів від “Слуги народу”, особливо мажоритарників, може не голосувати. Я вже не кажу, що змістовно це не в’яжеться ні з якими міжнародним документам “, – підкреслив представник України в ТКГ.

За його думку, змінити Конституцію практично неможливо.

“Вони знають, що такі рішення приймаються верховної Радою. ВР – демократична структура, демократичний орган в українській державі. І 450 депутатів мають право кожен на свою позицію і свою думку, і голосувати так, як велить внутрішній стан і орієнтують виборці”, – додав Кравчук.

У той же час Кравчук заявив, що, за його відчуттями, Росія також хоче закінчити війну на Донбасі.

Він зазначив, що слухає російського президента і міністра закордонних справ і нібито відчуває: “вони хочуть, щоб на Донбасі був мир”. За його словами, “російські матері, чиї сини гинуть на Донбасі, плачуть такими ж гірко сльозами, як і українські”.

Нагадаємо, 28 липня стало відомо, що екс-президент Кучма вирішив припинити участь в роботі ТКГ з мирного врегулювання ситуації на Донбасі. Президент Зеленський зауважив, що він з повагою ставиться до рішення Кучми і подякував йому за роботу на чолі української делегації в ТКГ.

29 липня Зеленський повідомив, що на посаду нового глави делегації України в ТКГ розглядаються кандидатури чинного першого заступника голови української делегації, віце-прем’єр-міністра України Олексія Резнікова, першого президента України Кравчука та ще кількох осіб.

30 липня Зеленський призначив Кравчука головою української делегації в Тристоронній контактній групі у Мінську.