кор херсон

Херсонщина у 2015 приємно дивує невеликою кількістю хабарів, але й ті досить оригінальні.

1. Кримнаш!

Затримано хабарників на кордоні з Кримом
В Херсонській оьбласті задокументовано факт одержання неправомірної вигоди головним державним інспектором відділу митного оформлення митного поста «Каховка» Херсонської митниці Міндоходів України та інспектором прикордонної служби Бердянського прикордонного загону.

Про це повідомляє прес-служба прокуратури Херсонської області

Вказаних осіб затримано на місці вчинення злочину, під час обшуку вилучено кошти в сумі 3,5 тис грн та 2 тис грн відповідно, отримані в якості неправомірної вигоди за безперешкодне вивезення через тимчасову зону митного контролю «Чонгар» до АР Крим вантажу сільськогосподарської продукції.

Наразі слідчими слідчого відділу прокуратури області та військової прокуратури Херсонського гарнізону проводяться досудові розслідування за ознаками ч. 3 ст. 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) КК України.

2. Довіру заслужити не так просто

Нещодавно відновленого на посаді голову Херсонської облради Пелиха звинуватили у корупції

Слідчий з особливо важливих справ слідчого відділу прокуратури Херсонської області 23 березня 2015 року оголосив про підозру у вчиненні корупційного злочину, передбаченого ч. 2 ст. 191, ч. 1 ст. 366 Кримінального кодексу України, голові Херсонської обласної ради. 

Про це повідомляється на сайті ГПУ.

Встановлено, що він упродовж 2010-2014 років шляхом зловживання службовим становищем заволодів бюджетними коштами, необґрунтовано нарахованими в якості заробітної плати, при цьому вчинивши службове підроблення.

Одночасно вказаному високопосадовцю вручені клопотання до суду про обрання запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту та про усунення його від посади.

Зазначені клопотання спрямовано до Комсомольського районного суду м. Херсона для розгляду по суті.

Як повідомляв сайт «Херсонці», згідно з рішенням Одеського апеляційного адміністративного суду від 18 березня 2015 року поновлено Віктора Пелиха на посаді голови Херсонської облради.

Нагадаємо, повноваження Віктора Пелиха як голови облради скасовані рішенням ХХХ сесії Херсонської облради від 27 лютого 2014 року. Сам Віктор Пелих це рішення законним не визнав і заявив, що це було зроблено під тиском і звернувся до суду. Однак Херсонський окружний адміністративний суд відхилив позов Віктора Пелиха до Херсонського обласної ради з проханням відновити його на посаді голови облради і визнати недійсним його заяву про відставку.

Тоді депутати Херсонської облради в жовтні того ж 2014 подали апеляційну скаргу і 18 березня 2015 Одеський апеляційний адміністративний суд ухвалив рішення, згідно з яким постановив «скасувати решение Херсонської обласної ради ХХХ Сесії 6 скликання від 27.02.2014 року №979« Про Складення повноважень голови Херсонської обласної ради Пелиха В.Г.» та рішення Херсонської обласної ради ХХХ Сесії 6 скликання від 27.02.2014 року №980« Про головуючого на ХХХ Сесії 6 скликання ».

19 березня Віктор Пелих і група депутатів Херсонської обласної ради увійшли до будівлі облради і представили апарату рішення суду, згідно з яким Віктор Пелих приступив до роботи на посаді голови Херсонської обласної ради.

3. Корупційний дитячий алкоголізм

На Херсонщині підприємець торгував алкоголем у музичній школі

Вищий господарський суд України відхилив касаційну скаргу фізичної особи – підприємця у справі про визнання недійсним договору оренди.

Про це повідомляє прес-служба прокуратури Херсонської області.

Відповідно до цієї угоди частину приміщення музичної школи в Цюрупинському районі Херсонської області було передано в користування під розміщення магазину роздрібної торгівлі, тобто з метою, не пов’язаною з діяльністю закладу позашкільної освіти.

У ході судового розгляду прокурором доведено, що розміщення під одним дахом дитячої музичної школи і магазину, де здійснюється продаж алкогольних напоїв, негативно впливає на роботу навчального закладу та його вихованців.

З огляду на викладене суд касаційної інстанції погодився з доводами прокурора про те, що вказаний договір суперечить положенням Закону України «Про освіту» щодо заборони перепрофілювання об’єктів освіти та використання їх не за призначенням.

 

За матеріалами: НіКорупції

Джерело: Корупція.інфо