Введення миротворців ООН на Донбас і взяття під їх контроль українсько-російський кордон – це головна умова для закінчення війни і повернення миру на схід України. Про це заявили перші особи української держави.

Так, президент Петро Порошенко дав простий рецепт для повернення миру на Донбас, передає Корупція.Інфо

"Миротворча місія повинна охоплювати всю окуповану територію, включаючи тимчасово неконтрольовану частину українсько-російського кордону. Немає жодного сумніву – як тільки ми відновимо контроль над кордоном, світ негайно повернеться на цю землю за лічені тижні", – заявив Порошенко.

У свою чергу прем'єр-міністр Володимир Гройсман нагадав, що в цьому році виповнюється 70 років з моменту заснування миротворчої місії ООН і з тих пір миротворці здійснили понад 70 операцій різного ступеня складності в гарячих точках на планеті.

"На жаль, питання миротворців ООН сьогодні є актуальним і для нашої країни. Військова, інформаційна, кібернетична та економічна агресія правлячого режиму Російської Федерації, тривалі бойові дії на сході нашої країни змушують нас заявляти про необхідність введення миротворчої місії в окремих регіонах Донецької і Луганської областей", – заявив прем'єр.

Голова уряду також вказав неправдиві складності у введенні миротворців на Донбас. На це потрібно схвалення держави-агресора в Раді Безпеки ООН, проте Україна сповнена рішучості і надалі активно відстоювати свою позицію.Популярне: 28 травня, День Святого Духа: Що не варто робити, щоб вам не мстилися потойбічні сили

"Ми будемо закликати світову спільноту до активної роботи в цьому напрямку, адже кожен день зволікання коштує нам життів наших захисників. Для досягнення своїх цілей миротворча місія ООН повинна мати широкі повноваження і бути розміщена у всій зоні конфлікту, зокрема на неконтрольованій ділянці російсько-українського кордону. Упевнений, що за підтримки міжнародної спільноти і завдяки мужності наших бійців, ми здатні повернути в Україну мир і відновити територіальну цілісність країни", – підкреслив Гройсман.

Як відомо, російська сторона спочатку домагалася того, що миротворці повинні діяти лише на лінії розмежування; пізніше допустили можливість їх виходу і до українсько-російського кордону, але в якості "охоронців" для спостерігачів ОБСЄ. У лютому президент РФ Володимир Путін пішов на поступки по Донбасу і погодився на розміщення "блакитних касок" на всій території конфлікту, але з умовою, що Київ домовиться про це з бойовиками.

У свою чергу українська сторона, як і раніше, наполягає на введенні миротворців на всю територію конфлікту, в тому числі на українсько-російський кордон, і заявляє, що не має наміру вести переговори з ватажками бойовиків про розміщення місії ООН.

Також існує і "план Волкера" щодо Донбасу. Спецпредставник США по Україні під час переговорів з помічником президента РФ Владиславом Сурковим обговорює конкретні варіанти введення миротворців на Донбас. Плани Штайнмайера і Мореля провалилися, але тепер є надія на американський варіант врегулювання ситуації в Україні.