Впродовж останніх кількох тижнів в Маріуполі та в інших населених пунктах на Азовському узбережжі регулярно трапляються вибухи на російських військових об’єктах. Це може свідчити про початок певних активних дій ЗСУ на цьому напрямку.

Про це українському телеканалу розповів радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко. Він додав, що в росіян з’явились певні труднощі – їм доводиться обирати між захистом Бєлгородської області та утриманням тимчасово окупованих територій.

За його словами, сьогодні можна констатувати, що вибухи у місцях перебування російських окупантів та їхньої техніки дають гарні результати. Також це створює позитивний фон для місцевих мешканців у Маріуполі, з яким ворог ніяк не може впоратись.

“Не лише у Маріуполі, а й на території всього Приазов’я – Токмак, Бердянськ, Мелітополь. Це свідчить, що це не точкові удари, а системний підхід. Регулярні вибухи на військових об’єктах на окупованих територіях і певні рухи Сил оборони свідчать, що анонсований контрнаступ починається”, – зазначив радник міського голови.

Андрющенко також розповів, що нещодавно по дорозі з Маріуполя у Донецьк вибухнула автівка з трьома російськими військовими. Росіяни намагаються видати цю ситуацію за необережність, ніби немає ніяких українських диверсантів та партизанів.

Радник міського голови Маріуполя додав, що росіяни перестали перекидати додаткову техніку на Маріупольський напрямок. Проте вони продовжують постачати паливно-мастильні матеріали та оборонні споруди, зокрема так звані зуби дракона, а також перекинули нових мобілізованих.

“Події на Бєлгородщині довели, що можна нескінченно обставлятись “зубами дракона”. Однак, потім однаково щось трапиться й у тому місці, де цього не очікували”, – додав Андрющенко.

Також Андрющенко розповів, що у тимчасово захопленому російською армією Маріуполі фіксують каравани цивільних вантажівок з військовим вантажем всередині, які рухаються через місто.

«Якщо скласти в одне рівняння бавовну та «звільнення БНР», то побачимо каравани цивільних вантажівок з військовим вантажем всередині через Маріуполь на Московію. Вчора пів дня спостерігали таку нову російську розвагу «сховай військовий вантаж від очей ЗСУ», – написав Андрющенко у себе на сторінці в Телеграмі.

Помічник мера додав, що після того, як почастішали вибухи в Маріуполі, російські загарбники активізували будівництво своїх укріплень навколо міста. Він підкреслив, що Маріуполь та навколишні селища загарбники перетворюють на військово-логістичний хаб російської армії.

Додамо також, що у Маріуполі останнім часом горять великі стихійні сміттєзвалища, які загарбники навіть не збиралися прибирати.

«В окупованому Маріуполі палають великі смітники. Зокрема, жителі мікрорайону «Східний» побачили величезний стовп диму. Як повідомили місцеві пабліки – це палало стихійне звалище», – повідомила Маріупольська міська рада в своєму дописі у соцмережах.

У міськраді зазначили, що російська окупаційна влада перетворила Маріуполь та територію навколо міста на великий смітник.

«Ми віримо в деокупацію нашого улюбленого міста. Саме тому вже працюємо над планом відродження Маріуполя, в рамках якого вивчаємо, зокрема, провідний досвід європейських країн відносно питання сортування та утилізації сміття», – наголосили у міській раді.

Також у міськраді нагадали, що до російського вторгнення Маріуполь славився на всю Україну чистими та доглянутими дворами, парками й вулицями, а послуга зі збору сміття була однією з найкращих в країні, поки в місто не прийшов кривавий «русский мир».