Краще сядьте! ВИХІД ЗСУ НА КОРДОНИ 1991 – Генштаб ще в шоці: Кремль в істериці! Перемога за нами!

Полковник СБУ Роман Костенко пояснив, що лише комплексний підхід здатний наблизити нашу перемогу.

За його словами, скільки б нам не надавали військової допомоги, перемогти армію, яка в багато разів перевищує чисельність та ресурси, буде дуже складно. Найкращий вихід із цієї ситуації — щоб союзники посилили санкції і тим самим знищили економіку РФ. Не буде грошей, і вони перестануть воювати.

«Я завжди наводжу приклад Першої світової війни. Розповім, щоб наші глядачі розуміли, що до перемоги потрібно підходити комплексно. Те, що зараз відбувається на полі бою, показує, що тільки військовим шляхом перемогти Росію до кінця буде дуже складно, тому що це ресурсна країна», — резюмував експерт.

Крім того, Костенко навів показовий приклад:

«Хочу повернутися до подій Першої світової війни. Німеччина, яка мала великі можливості: мала великий мобілізаційний ресурс, мала великий економічний потенціал, яка розв’язала цю війну, окупувала більшу частину Франції, Бельгії та інших країн Європи, підписала свою капітуляцію, коли її війська знаходилися на території цих країн, бо було знищено їхню економіку”.

Після цього, полковник СБУ пояснив, хто і чим здатний допомогти нам перемогти росіян:

«Це те, що мають робити наші партнери: не просто говорити про санкції, а вводити жорсткі санкції і не лише для РФ, а й для тих країн, які намагаються допомогти Росії ці санкції оминати».

Зазначимо, що на тимчасово окупованих територіях чоловіків примусово відправляють на війну.

Російські загарбники формують систему «федеральних комісаріатів», роздають повістки на підприємствах, а також проводять приховану мобілізацію серед тих, хто отримує російські паспорти.

Так, на окупованих частинах Запорізької та Херсонської областей росіяни взялися за примусову мобілізацію відносно нещодавно. На Донеччині, Луганщині та в анексованому Криму вона триває вже дев’ять років – і там окупанти діяли та діють тими самими методами. Саме у цих регіонах вони планують мобілізувати найбільше людей і в цю хвилю.

«Чоловіків змушують приходити туди, щоб нібито встати на облік, а за фактом – мобілізують. Поки що це найбільш поширено у селах, адже там цей процес простіше приховати. Але він вже розповсюджується і на окуповані міста», — розповіли у Центрі національного спротиву.

Росіяни також проводять інформаційну кампанію на окупованій частині півдня України. Розсилають СМС-повідомлення з закликом прийти до військкомату та умовами контрактної служби, регулярно пишуть у своїх Telegram-каналах про необхідність встати на військовий облік для всіх чоловіків призовного віку.

Тим, хто цього не зробить, погрожують штрафом. Підписати контракт з російською армією пропонують і у «центрах зайнятості». В окупованих містах працюють також окремі центри набору на контрактну службу. Мер Мелітополя Іван Федоров каже, що у Запорізькій області такі центри вже функціонують у Мелітополі, Бердянську, Токмаку, Приморську, Приазовському та Якимівці.

«Окупанти розсилають повістки та просто роздають їх на вулицях, зупинках та підприємствах. Деякі підприємства навіть вимушені були зупинити роботу. Адже частину чоловіків, що там працюють, мобілізували, а інша частина перестала виходити на роботу, щоб цього не сталося. Ми також знаємо про випадки, коли повістки роздавали працівникам шкіл. В одній зі шкіл в Запорізькій області це робила особисто директорка-колаборантка», — зазначили у Центрі національного спротиву

Там також уточнили, що окупанти під час проведення примусової мобілізації роздають керівникам підприємств «мобілізаційні плани», де зазначено, скільком співробітникам потрібно вручити повістки. У разі невиконання планів росіяни погрожують змінити керівництво цих підприємств на більш лояльне.

За даними Центру національного спротиву, на окупованому півдні України росіяни штучно створили гуманітарну кризу, і вижити без російського паспорта практично неможливо. Без нього не можна отримати соціальні виплати чи медичну допомогу, влаштуватися на роботу.