В Україні надзвичайно складно побороти корупцію, адже чимало громадян “слабкі” до грошей, вони не мають витримки.
Відповідну заяву в інтерв’ю “Фокусу” зробив президент Володимир Зеленський.
Глава держави не знає, чи вдасться пройти складний шлях боротьби з корупціонерами. Зеленський хоче, що корупцію вдалось побороти.
Президент вважає, що багато українців слабкі до грошей, незважаючи на присяги та обіцянки.
Зеленський переконаний, що після максимального проведення відцифрування країни побачимо, що корупції немає у середній ланці. Також очільник України пообіцяв, що до завершення його каденції влада зробить дуже багато.
Для перемоги з корупцією потрібно подолати олігархів. У рейтингу сприйняття корупції минулого року Україна отримала лише 30 балів зі ста та повернулась до показників 2017 року.
Варто також зазначити, що за словами Подоляка, президент точно не є учасником, навіть найменших корупційних схем. Таку заяву радник керівника ОП зробив під час інтерв’ю “Фактам”.
“Вважаю боротьбу з корупцією одним з наших істотних провалів. Чим він обумовлений? Тим, що протягом десятиліть в силових інститутах створена дуже чітка корупційна інфраструктура, яка гарантує недоторканність багатьох чиновників. На жаль, вона не зруйнована. Прямо зараз відбувається трансформація прокуратури, слідчих органів, включаючи ГБР і НАБУ. вони повинні з цим системно працювати, причому по-іншому – бути робочими конячками, які повинні знаходитися в хорошому сенсі слова в тіні і робити свою справу. Поки вони цього не роблять. Але це питання часу. Неможливо поміняти систему, яка налічує десятки тисяч людей, і сказати: «Хлопці, сьогодні інші правила». Загалом, владі потрібно суттєво посилити боротьбу з корупцією, інакше саме це нас розірве “, – зазначив Подоляк.
Він також додав, що проблема в тому, що суспільство очікувало змін в найкоротші терміни. Однак, за його словами, провести якісні реформи досить складно, так як Україна – велика країна.
“Неможливо поміняти систему, яка налічує десятки тисяч людей, і сказати:” Хлопці, сьогодні інші правила “. Загалом, владі потрібно суттєво посилити боротьбу з корупцією, інакше саме це нас розірве. Ще раз повторю, в чому і проблема, і трагедія нашого суспільства. Суспільство хоче буквально через три місяці після виборів людини реально з іншого середовища отримати ідеальні структури. Мені подобається, коли нам наводять як приклад Естонію, де сучасні цифрові комунікації, або Грузію, де створена інша поліція. А у нас все набагато складніше, так як Україна – гігантська країна “, – резюмував Подоляк.
Подоляк також зазначив, що системних провалів в роботі Офісу президента він не бачить. Однак є деякі помилки, яких хотілося б виправити.
“Я, наприклад, системних провалів, які говорили б про ціннісному неправильному русі, не бачу. Так, помилок багато, вони очевидні. Одна з основних – то, що ми іноді запізнюємося з роз’ясненням позицій суспільству”, – додав він.