соболєв

Країна повинна дізнатися про тих, хто "кришує" корупцію в "Укрспирті" та "Укрзалізниці", і чому міністр, який відповідає за галузь, не може організувати і провести нормальний кадровий конкурс.

Про це заявив глава комітету Верховної Ради по боротьбі з корупцією Єгор Соболєв, коментуючи розслідування журналістів українських ЗМІ щодо нового керівника "Укрзалізниці" Олександра Завгороднього, передає Корупція.Інфо.

"Для того, щоб припинити практику призначення виконуючих обов'язки директорів держпідприємств замість проведення кадрового конкурсу, крім роботи правоохоронців потрібна воля перших керівників держави. Я бачу, як всупереч здоровому глузду, всупереч програмі міністра аграрної політики, всупереч нашим рекомендаціям не можуть провести конкурс на керівника підприємства "Укрспирт". Тобто, конкурс провели, але потім його переможців оголосили злочинцями, потім інформація не підтвердилася, але мета була досягнута. Той чоловік, який виконував обов'язки, якого поставили вищі керівники держави, він залишився виконуючим обов'язки. І це друга кнопка, на яку нам, як суспільству, треба тиснути. Нам потрібно дивитися, хто кришує корупцію на великих державних підприємствах, тому що у неї є конкретні імена. Вся країна може дізнатися – хто кришує "Укрзалізницю", і чому міністр, який за це відповідає, не може організувати і провести нормальний кадровий конкурс", – наголосив Соболєв.

За словами депутата, комітет веде список важливих кримінальних проваджень, пов'язаних з корупцією, які почали Генпрокуратура, МВС і СБУ.

"Зараз близько двохсот таких справ, які перебувають у стані досудового слідства. Це означає, що насправді нічого не робиться, щоб знайти і покарати винних. Тут вихід один – вигнати цих і поставити нових керівників Генпрокуратури. І тоді ми дуже швидко побачимо результат. Правда, потім постане питання – а хто судді? Хто забезпечить якість правосуддя. Нинішні суди очистити неможливо, їх потрібно переосновать", – каже Соболєв.

Нагадаємо, посаду виконуючого обов'язки генерального директора УЗ Олександр Завгородній отримав поза конкурсом наказом міністра інфраструктури Андрія Пивоварського.

В українських ЗМІ були опубліковані схеми "співпраці" компаній Завгороднього з залізницею. Наприклад, перевірка КРУ виявила, що оформлена на сина і брата директора УЗ фірма "Сферастрой Інвест" завищувала ціну на роботи для Придніпровської залізниці, де Завгородній обіймав посаду першого заступника начальника.ф