Губернатор Закарпаття визнав зачистку таборів ромів екстремізмом

В Україні проблему циган не можна вирішувати погромами, а нападу на табори ромів нібито свідчить про те, що країна скочується до екстремізму, як це було в нацистській Німеччині, – заявив голова Закарпатської обласної державної адміністрації Геннадій Москаль, коментуючи напад на закарпатських ромів у Львові, в внаслідок якого вбито одну людину і поранені чотири (всі – закарпатці), передає Корупція.Інфо

«Вчорашнє напад на ромське поселення на околиці Львова, в результаті якого один ром убитий і ще четверо важко поранені, свідчить, що країна скочується до екстремізму. А той факт, що подібні напади на ромські табори відбуваються регулярно і в різних куточках країни, наводить паралелі з нацистською Німеччиною – тоді члени воєнізованих і напівлегальних організацій так само громили ромські поселення і виглядали в очах великої частини суспільства захисниками арійської нації », – висловився губернатор Закарпаття у себе на сайті.

За його словами, різниця між тодішньою Німеччиною і нинішньою Україною в тому, що «у нас такі погроми влада не підбурює». «У той же час правоохоронні органи не діють, а певна частина суспільства сприймає ці факти з мовчазною згодою. І це дуже тривожний сигнал! », – визнав Москаль.

Глава ОДА нагадав, що на Закарпатті проживає 50 відсотків всіх ромів України.


 Популярне: "Всіх застрелимо, задушимо… всіх, хто…": Міністр МВС зробив скандальну заяву


«Ми єдині в Україні відзначаємо Міжнародний день ромів на офіційному рівні. Не кажемо, що з ромами немає проблем, але вирішуємо їх шляхом інтеграції ромів у суспільство, а не погромами, побиттям (в тому числі маленьких дітей) або вбивствами. Якщо ми обрали шлях до Європи, то повинні вирішувати етнічні питання по-європейськи, в тому числі і з залученням правоохоронних органів, де це необхідно. А ксенофобія – це прямий шлях до ізоляції України », – заявив голова облдержадміністрації.