Окупований російськими військами Крим може не розраховувати на світле майбутнє.

Подібну думку озвучив журналіст і експерт з питань півострова Андрій Клименко.

За його словами, Крим дуже скоро остаточно перетворитися в “сіру зону”, яка буде напхана військовими базами.

Крім цього, сам півострів будуть сприймати як невизнану територію без нормального зв’язку, банків, економіки і інвестицій.

“Революції там не було і не буде. Крим вже навіть не дуже цікавий для професіоналів, як в перші роки окупації. Ми всі розуміємо, які процеси там відбуваються. Всі тренди відомі і нічого нового там, в принципі, бути не може.

Чи збережеться велика дотаційність, десь 85%, там не буде інвестицій, не буде великої кількості туристів. Це буде просто “сіра зона” з військовими базами, навіть не знаю, куди ще їх можна там засунути, так їх багато.

Така невизнана територія без нормальної зв’язку, банків, інвестицій, економіки і так далі “, – розповіді ає Клименко.

Крім цього, журналіст озвучив ще один провальний момент, з яким Російська Федерація прорахувалася.

“У Росії розраховували на туристичний бум, але його не було. 

Туристична статистика – річ в цілому складна, і вірити їй я б не став. А російська статистика, як туристична, так і інші, – це зовсім не статистика, а пропаганда. І так вже не перший рік. Ось, наприклад, вже в окупаційні роки ми кілька разів бачили, як кількість туристів, про який вони звітують, перевищувало загальний пасажиропотік.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом 

Фіксували також і те, що кількість туристів дорівнювало сукупного кількості пасажирів, тобто вони всіх пасажирів зараховували в туристи … Навіть Аксьонов сварився через це з Міністерством курортів і туризму, мовляв, він за рік 20 разів просто злітав до Москви, а його порахували як 20 туристів “, – відзначає експерт з питань півострова.

Єдине, на думку Клименка, невеликий сплеск туристичної активності був помічений після відкриття так званого Кримського моста, але це не вплинуло кардинально на ситуацію з окупованиv Кримом.

“Якщо об’єктивно, то ми зафіксували зростання туристичного потоку після відкриття моста до 7-8%. Але це не так і багато, і цікавить людей, напевно, більше як” будівництво століття “. 

Тобто багато людей просто поїхали подивитися, що ж таке там побудовано за їхні гроші. Вони оглянули декілька днів і поїхали назад додому. Турист же це той, хто приїжджає на 10-12 або більше днів. А ці поїздки – це так, екскурсія “, – резюмував він.