В уряді зазначили, що очікують поліпшення очікувань курсу долара по відношенню до гривні, а також прогнозують зростання цін на 2020 рік. Варто також зазначити, що початковий прогноз залишається незмінним. Нові очікування описані в документі “Прогноз економічного і соціального розвитку України на 2021 – 2023 роки”, який опублікували на сайті Міністесртва економіки, передає ONLINE.UA.

Що саме прогнозує український уряд на 2020 рік:

  • середньорічний курс становитиме 27 гривень за долар (в офіційному прогнозі – 29,5 гривні за долар), наприкінці року – 28,3 гривні, можливе коливання в обидві сторони на одну гривню (в офіційному прогнозі – 30 гривень за долар);
  • очікування щодо інфляції теж покращилися: у грудні її прогнозують на рівні 5,9%, замість раніше прогнозованих 11,6%;
  • Мінекономіки сподівається, що НБУ знизить облікову ставку до кінця року до 6,5%;
    іноземні інвестиції в економіку України скоротяться у 2020 році на 1,5 – 2 мільярди доларів. Водночас Україна отримає від МВФ 3,5 мільярда доларів;
  • приватні перекази у 2020 році зменшаться на 4,3% до 11,413 мільярда доларів. Крім того, витрати українців за кордоном впадуть на 35,5% до 5,518 мільярда доларів.

Окрім того, в Кабінеті міністрів переконані, що Україна протягом року візьме в борг 642,7 мільярда гривень і погасить кредити на 346 мільярдів, на обслуговування державного боргу піде 144,8 мільярда. Також прогнозується, що надходження від приватизації становитимуть 2 мільярди гривень. В уряді наголошують, що зростання тарифів на централізоване водопостачання очікується на рівні 23% з коливаннями 5%.

Варто також звернути увагу на те, що Україна і МВФ досі не домовилися про виплату другого траншу по кредиту — дискусії між сторонами досі не вщухли. Офіційний представник МВФ в Україні Йоста Люнгман наголошує, що поки невідомо, коли відбудеться наступний візит нової місії, яка повинна оцінити прогрес уряду і Національного банку в виконанні вимог Фонду, а саме від рішення місії і залежить, чи отримає Україна другий транш кредиту та продовжиться співпраця з фондом в цілому.