Директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду (МВФ) Крістін Лагард заявила, що МВФ буде кредитувати Україну навіть у разі оголошення нею неможливості обслуговування боргових зобов'язань. Про це йдеться в заяві Лагард фінансовому співтовариству 12 червня 2015, передає Корупція.Інфо з посиланням на  прес-службу МВФ.

За її словами, погашення суверенного боргу має важливе значення для успіху програми. Однак, оскільки в Україні недостатньо ресурсів для їх погашення у встановлений термін, МВФ допускає, що, якщо Україна і кредитори не досягнуть угоди про реструктуризацію боргів, фонд зможе кредитувати Україну відповідно до політики кредитування простроченої заборгованості."У випадку, якщо врегулювання шляхом переговорів з приватними кредиторами не буде досягнуто, і країна вирішить, що вона не може обслуговувати свої боргові зобов'язання, фонд може кредитувати Україну відповідно до його політикою кредитування простроченої заборгованості", – сказала Лагард.

Вона додала, що Україна не може використовувати валютні резерви НБУ для погашення боргів.

"Українська влада повністю усвідомлює великі завдання на майбутнє, в тому числі значні макроекономічні ризики, що випливають з невирішених конфліктів на Сході, і знову підтвердила свою тверду рішучість щодо подолання соціально-економічних диспропорцій, які тягнуть Україну назад у минуле, і поглиблення структурних реформ в цілях досягнення надійного і сталого зростання. Я вважаю, що їхня програма вимагає підтримки міжнародного співтовариства, в тому числі приватного сектора, що є необхідною умовою для успіху цієї програми ", – зазначила Лагард.