Справи проти нардепа Андрія Геруса не розслідуються. Про це заявив лідер Радикальної партії Олег Ляшко в ефірі каналу “Україна 24”.

“Ми в СБУ подали заяву про вчинення Герусом держзради за фактом, коли він фактично у корупційний спосіб поміняв закон і запустив в Україну російську електроенергію, убивши таким чином вітчизняну енергетику і вугільну галузь. СБУ відмовилася порушувати кримінальну справу. Я і наші адвокати звернулися до суду і змусили через суд порушити кримінальну справу, але вони її не розслідують.

Так само НАБУ не розслідує справу за фактом корупції, вчиненої Герусом. Я зроблю все, щоб ця банда Геруса, яка фактично привела до того, що Україна повністю стала енергозалежною… Шахтарі мітингують під Кабміном, щоб їм виплатили зарплати. Вони мають під будинком Геруса мітингувати. Тому що Герус пролобіював закони, які фактично вбили вугільну галузь і прирекли до закриття українських шахт і українських станцій”, — заявив він.

Ляшко дивується, звідки у народного депутата такі великі статки.

“38 млн кеша, уявляєте, у бабусі вдома і 3 тисяч гривень немає. У нього 38 млн, а за рахунок чого? За рахунок корупції, за рахунок того, що поміняв закон, знищив українську енергонезалежність і за це отримує хабарі. Це фактично легалізація хабарів. Написав, що хтось йому позичив 38 млн без процентів. Ви покажіть те місце, де отак без процентів можуть позичити 38 млн. Я туди пошлю лікаря, вчителя, щоб взяв кредит і для своєї дитини хату купив.

Це корупція чистої води. Це фактично легалізація хабарів. Якщо НАБУ цього не бачить, тоді у мене питання: а що вони бачать? За ким вони бігають? Якщо он жирні корупційні коти під носом ходять. Хай мене пробачать котики, жирні корупційні щури під носом ходять у НАБУ, і ніхто нічого не бачить”, — заявив Ляшко.

Нагадаємо, Печерський суд зобов’язав Офіс генпрокурора порушити кримінальну провадження щодо Геруса. Його звинувачують в зраді. У заяві, яку було подано до суду, зазначалося, що Андрій Герус при прийнятті поправок до законів “Про внесення змін до деяких законів України у сфері використання ядерної енергії” та “Про ринок електроенергії” вчинив злочин “в інтересах не встановлених осіб з порушенням законодавчо визначеної процедури, що спричинило збитки в значних розмірах державним інтересам та інтересам інших споживачів”.