Президент Володимир Зеленський провів переговори з канцлеркою Німеччини Ангелою Меркель та президентом Франції Еммануелем Макроном щодо активізації переговорів по Донбасу та підготовки саміту у нормандському форматі.

Про це йдеться у заяві глави держави в Twitter.

“Україна, Німеччина та Франція виступають за досягнення домовленостей стосовно узгоджених послідовних кроків, які зможуть забезпечити встановлення миру”, – написав Зеленський.

В Офісі президента додали, що “сторони відзначили, що очікують від цього саміту конструктиву та досягнення домовленостей щодо узгоджених послідовних кроків, які зможуть забезпечити встановлення стійкого миру на Донбасі”.

“Лідери трьох держав обговорили пропозиції щодо домовленостей, які могли б бути розглянуті на саміті в Нормандському форматі”, – зазначили в ОП.

Крім цього, Президент України Володимир Зеленський вважає, що нормандський формат – це єдиний шлях до встановлення миру на сході України та розраховує на якнайшвидшу зустріч з лідерами нормандської четвірки.

Зеленський вважає, що тільки Нормандський формат і переговори з лідерами Франції, Росії та Німеччини є можливістю припинити війну, яку Росія веде проти України.

«Хотів би сказати, що я повністю підтримую цей формат. Вважаю, що крім нормандського формату, у нас більше немає сьогодні іншого майданчика, щоб вийти з цієї ситуації, щоб дійсно закінчити війну на сході України» – сказав він.

Також Зеленський зазначив, що найближчим часом дуже розраховує на конструктивну зустріч з Путіним, Меркель і Макроном в рамках Нормандського формату.

«Я б дуже хотів, щоб ми могли зустрітися в найближчі час і наша зустріч в норманському форматі була предметною» – зазначив він.

Раніше повідомлялося, що Україна виступає за те, щоб зустріч лідерів Нормандського формату відбулася до закінчення каденції Меркель.

Про це заявив керівник Офісу президента України Андрій Єрмак.

“Тривають консультації в Нормандському форматі. Відбуваються відеоконференції між усіма чотирма сторонами, представники Німеччини зустрічаються з росіянами, представники Франції; українська сторона проводить зустрічі з представниками Німеччини і Франції. І ми сьогодні працюємо над тим, щоб зустріч лідерів держав Нормандського формату відбулася ще до кінця каденції пані Меркель”, – зазначив він.

а словами Єрмака, це було б справедливо, адже Ангела Меркель “дуже багато зробила для мирного врегулювання ситуації на Донбасі”.

Єрмак наголосив, що на сьогодні лише двоє з чотирьох лідерів “нормандської четвірки” були присутні під час підписання Мінських домовленостей.

“Для нас дуже важливо, щоб така зустріч дійсно відбулася найближчим часом. Консультації тривають”, – сказав він.

Нагадаємо, Соціал-демократична партія Німеччини заявила, що почне процес домовленостей про тристоронній альянс після того, як вона перемогла на виборах.

Кандидат на посаду канцлера та лідер СДПН Олаф Шольц сказав, що він прагне створити коаліцію з “Зеленими” та ліберальними “Вільними демократами” (ВДП).

“Те, що ви бачите тут, – це дуже щаслива СДПН”, – сказав Шольц, вітаючи прихильників у штабі своєї партії в Берліні.

“Виборці висловились дуже чітко…Вони зміцнили три партії – соціал-демократів, “Зелених” та ВДП – і тому це чіткий мандат, який надали громадяни цієї країни – ці три партії мають сформувати наступний уряд”, – додав він.

Меркель залишатиметься на посаді канцлера до обрання нового канцлера у Бундестазі. Прогнозують, що коаліційні переговори в Німеччині можуть тривати до Різдва.