691619

Консультації за участю керівництва України і Європейського Союзу відбудуться 27 червня в Брюсселі.

Про це в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна" повідомив заступник голови адміністрації президента Костянтин Єлісєєв, передає Корупція.Інфо.

За домовленістю президента України з президентами Європейської Ради та Єврокомісії 27 червня в Брюсселі відбудуться консультації високого рівня між Україною і ЄС.

"Ми очікуємо, що в цих консультаціях візьмуть участь три лідери ЄС — президент Європейської Ради Дональд Туск, президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер і президент Європарламенту Мартін Шульц", — зазначив Єлісєєв.

Крім лідерів Євросоюзу, участь в саміті братимуть ключові єврокомісари — з питань європейської політики сусідства і переговорів по розширенню Йоханнес Хан, віце-президент Єврокомісії з питань Енергетичного союзу Марош Шефчович і віце-президент Єврокомісії — верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Федеріка Могеріні.

"Добре, що такий формат зустрічей стає традицією, адже зустріч в аналогічному форматі відбулася в грудні минулого року. Я нагадаю, що результатом попереднього засідання стало остаточне узгодження всіх нюансів, пов'язаних з визнанням виконання Україною критеріїв для безвізового режиму з ЄС", — додав заступник голови АП.

Серед ключових тем майбутньої зустрічі буде обговорення процедури розгляду питання безвізового режиму для громадян України в інституціях ЄС, а також продовження санкцій проти Росії.

"Звичайно ж, ми використовуємо цю можливість, щоб поставити питання про продовження і посилення санкцій в контексті погіршення ситуації на території Криму, зокрема мова йде про заборону Меджлісу і про переслідування кримських татар", — підкреслив Єлісєєв.