Українська важка техніка вперше подолала російські укріплення першої «лінії Суровікіна» у районі села Вербове у Запорізькій області. Про це пишуть OSINT-аналітики, які роблять висновок щодо опублікованого відео російських атак з української важкої техніки.
З відео, яке геолокував Твіттер-аккаунт OSINT-аналітиків, випливає, що важка техніка вперше подолала протитранспортний рів та «зуби дракона» на цьому напрямі, пише експерт Джордж Баррос.
Як зазначає військовий аналітик Роб Лі, оборонну лінію пройшли броньовані машини Stryker, БМП Marder та БТР MaxxPro.
Баррос зазначив, що техніка ЗСУ на відео, швидше за все, їхала путівцем, яка, мабуть, була збережена при будівництві рову і прокладанні лінії з «зубами дракона». Це, ймовірно, свідчить про те, що ЗСУ могли розгромити російську оборону на цій ділянці, додає експерт.
Просування української важкої техніки у цьому районі значний розвиток ситуації на фронті, зазначив Роб Лі. Ймовірно, ЗСУ готуються до нового наступу, вважає Баррос. ЗСУ вперше подолали оборонні споруди в районі Вербового наприкінці серпня. На початку вересня ЗСУ вдалося розширити пролом у російській обороні.
Не секрет, що після прориву так званої «лінії Суровікіна», яку ворог готував пів року і де було закладено мільйони мін, ситуація на фронті зміниться на користь ЗСУ докорінно.
Про це сказав військовий експерт, засновник БО «Реактивна пошта» Павло Нарожний.
«Ця лінія оборони («лінії Суровікіна» — ред.) буде прорвана. Це лише питання часу. Я не казатиму, що це два-три тижні. Оцінка приблизно місяць. Це станеться», — наголосив він.
За словами експерта, у ворога була повністю порушена логістика, великі проблеми із артилерією, з підвозом боєприпасів, з ротацією особового складу
«Після прориву «лінії Суровікіна» справи підуть геть інакше: працюватимуть мобільні групи, пересуватимуться степами з величезною швидкістю, завдаватимуть удари в тил, флангами. Ситуація через місяць-півтора докорінно зміниться на фронті», — наголосив він Українському радіо
Водночас Нарожний зазначив, що очікувати великого наступу після початку дощів не варто.
«Треба розуміти, як відбувається наступ: першою працює артилерія. Саме вона знищує укріплення та живу силу. Для роботи артилерії потрібно понад 50% буксирувальної артилерії та колісних САУ: «Цезар», «Богдана». Така техніка не зможе пересуватися пересічною місцевістю. Навіть той самий «Хаймарс» не зможе проїхати багнюкою. Дуже ускладниться використання артилерії. Поки не знищені укріплення за допомогою артилерії, піхоті туди зайти буде рівнозначно самогубству. Піхота заходить після роботи артилерії», — підкреслив він.
Таким чином, найближчою метою для української армії залишається взяття Токмака — для росіян це означатиме різке зменшення вантажопотоку, що забезпечує роботу військ з окупованого Кримського півострова і назад. Окрім того, із Токмака відкриється пряма дорога на Мелітополь.
Окрім цього, для армії України вихід до Азовського моря має стратегічне значення під час війни з Росією. Військовий чинник: контроль над Азовським морем дозволить Україні забезпечити безпеку свого узбережжя та ліній комунікацій. В даний час Росія контролює весь морський шлях з Азовського моря до Чорного моря, що дає можливість блокувати українські порти і завдавати ударів по українських об’єктах з моря.
Для виходу до Азовського моря українська армія має звільнити Маріуполь та інші міста, захоплені російськими військами. Це буде непростим завданням, але його успішне виконання матиме важливе стратегічне значення для України.
Вихід до Азовського моря є однією з ключових цілей України під час війни з Росією. Це дозволить Україні відновити свій економічний потенціал, підвищити безпеку та зміцнити свій суверенітет.