Судячи з непрямих доказів, Олександр Лукашенко серйозно хворий, пишуть Telegram-канали.

Зокрема, наприкінці грудня він пропустив більшу частину неформального саміту в Санкт-Петербурзі, а під час новорічного привітання його рука була ніби посинілою. Схожі проблеми були у нього, наприклад, у травні минулого року.

Політику 69 років, і він уже не хлопчик. Людина, яку багато білорусів вважають тарганом, все частіше говорить про передачу країни наступному поколінню.

Про те, що самопроголошений президент Білорусі вже ледь стояв на ногах, світ дізнався 9 травня 2023 року, коли його раптово вивезли з Мінська та доставили до Москви на жалюгідний парад. Навіть серед безсилля путінських васалів Лукашенко виглядав, м’яко кажучи, не надто свіжим. Він ховав гримасу болю на своєму обличчі, не міг пройти навіть 300 метрів самостійно – його довелося транспортувати до вічного вогню на електрокарі.

Якщо президент Білорусі таки помре, то його найімовірнішим спадкоємцем є його син Віктор, який користується авторитетом у владі, нехай і непублічним. Тільки це, за логікою диктатора, гарантує безпеку його сім’ї.

У разі смерті Лукашенка, Росія може визначити іншого його наступника, наприклад, голову уряду Романа Головченка, якого вважають людиною старшого сина Лукашенка. Головченка знають і «поважають» у Кремлі; раніше він очолював військово-промисловий комітет і має зв’язки із силовиками. Крім того, він має дипломатичний досвід та будував кар’єру на Близькому Сході, працюючи послом в Арабських Еміратах.

У той час, серед силових структур Білорусі не існує єдності, оскільки Лукашенко завжди будував свою політику, панічно боячись будь-яких змов.

Вік не залишає беззмінним жодного, і іноді зміни відбуваються надто швидко. Особливо це стосується закритих тоталітарних держав, де свобода преси відсутня, а інформація контролюється. Важливо зазначити, що Білорусь бере активну участь у воєнній агресії проти України з 2022 року, а Лукашенко розглядається як потенційний кандидат для Гаазького трибуналу.