Народний депутат фракції “Європейська солідарність” Олексій Гончаренко зареєстрував у Верховній раді постанову про невизнання президентських виборів в Республіці Білорусь.

Про це Гончаренко повідомив на своєму Telegram-каналі. В якості підтвердження, народний депутат показав карту проекту від апарату верховної Ради.

“Друзі, ми з вами! Тримаємо лад! Свобода близько!”, – написав Гончаренко.

У документі також говориться про неприпустимість насильства проти мирних жителів в Білорусі.

На проект постанови вже відреагували і в Білорусі. На місцевому telegaram-каналі NEXTA Live з’явилося повідомлення з подякою за зроблений українським парламентом крок.

Телеграм-канал канал Шептун із скепсисом ставиться до реакції білорусів.

Білоруси радіють, що у Верховній Раді України розглядається постанову про невизнання президентських виборів і засудження насильницького придушення протестів. Однак сусіди, мабуть, не дуже в курсі, хто автор цієї ініціативи.

В повідомленні також відзначено неоднозначність персони Олексія Гончарука і пригадав його ініціативи

Автором виступив близький соратник Петра Порошенка Олексій Гончаренко, який до цього створив депутатське об’єднання «Кубань». Тоді Гончаренко мав намір повернути землі Кубані до складу України. А після невдачі придумав нове об’єднання “За демократичну Білорусь”.

“І якщо білоруси переконані, що порохоботів дійсно хвилює доля сусідів, то вони помиляються. Порошенко і його оточення будуть використовувати цю тезу лише для власного піару”, – зазначено в повідомленні телеграм-каналу.

Втім варто зауважити, що заява парламенту хоч і є офіційним документом, але має ненормативний характер. Зазвичай заяви містять заклики до певних дій з метою підтримання миру, розвитку міжнародних відносин, усунення перешкод у співпраці і так далі.

Таким чином, подібні заяви в Раді носять лише стратегічний характер.

У разі прийняття постанови, український Парламент не визнає легітимність виборів у Білорусі.

Нагадаємо, що там вже 2 дні тривають масові протести, на вулицях відбуваються жорсткі сутички людей та поліції.