У Міністерстві охорони здоров'я України звинуватили лідера Радикальної партії Олега Ляшка в брудних маніпуляціях.

«Народний депутат Олег Ляшко на своїй сторінці в Facebook розмістив відео, на якому йому роблять щеплення проти кору, і написав, що вакцин немає. Лідер Радикальної партії брудно маніпулює інформацією і, звинувачуючи всіх навколо в брехні і вбивствах, сам ставить під загрозу питання національної безпеки – вакцинацію. В умовах епідемії кору це неприпустимо і аморально! »- повідомили в прес-центрі МОЗ.

Фейк: "Шукали вакцину по всій країні. Підняли на вуха кількох головних лікарів, головного інфекціоніста МОЗ і ще багатьох знайомих. Вакцини ніде немає"

Факт: У МОЗ України не існує посади головного інфекціоніста. Вакцини треба шукати не в головних лікарів або інфекціоністів, а в комунальних установах охорони здоров'я первинної ланки. Саме у напрямку сімейного лікаря, терапевта чи педіатра можна вакцинуватися в кабінеті щеплень. Консультація лікаря перед щепленням є обов'язковим і дуже важливим етапом, який мінімізує ризики для здоров'я.

Станом на 24 січня в країні є більш 1143000 доз вакцини КПК (проти кору, паротиту та краснухи). Зокрема, в Чернігівській області, де перебував народний депутат, в амбулаторних медустановах є 22866 доз вакцини, в м.Прилуки – 830 доз.
 
Треба розуміти, що зараз мова йде про комунальні заклади охорони здоров'я. Якщо народний депутат намагався знайти вакцину в приватних клініках, то тим більш дивними здаються звинувачення на адресу МОЗ України, оскільки забезпечення вакцинами приватних медичних установ – відповідальність не міністерства, а керівництва таких закладів.

Фейк: "Вакцини немає або неякісна!"Факт: Тут можна відповісти улюбленим словом самого народного депутата – "Брехня!" Всі вакцини проти кору, закуплені за кошти Держбюджету Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ), якісні та безпечні. Якість вакцин підтверджено Прекваліфікація Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) і масштабним досвідом використання в різних країнах світу.

Зараз в Україні проти кору є вакцини, придбані за державний рахунок, від двох виробників: PRIORIX GSK (Бельгія) і M M R II Merck (США).

То який же вакциною вакцинували Олега Ляшко, якщо її "немає або неякісна"?

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Фейк: "Тільки в Києві за останній час померло 7 осіб".

Факт: За 4 тижні цього року на кір захворіли 11757 осіб по всій Україні, померли 6. У Києві – 901 випадок кору, в Київській області – 552, і жодна людина не померла від кору – ні в Києві, ні в Київські області.

У 2018 році кір забрав 16 життів, 1 з них – з Київської області, киян серед них не було.

Кожна смерть – це горе для родини і непоправна втрата для суспільства. Тим більше аморальним є підтасовка кількості смертей, навмисне залякування громадян і підрив довіри до вакцинації і до держави.

Така поведінка нагадує роботу російських тролів, які використовують підрив довіри до вакцинації як один з інструментів гібридної агресії.