Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) виявило невідповідності у декларації, поданій депутатом Чернігівської обласної ради, головою виконкому політичної ради РПЛ Олегом Авер’яновим від Радикальної партії Олега Ляшка.

Про це 13 січня, стало відомо в ході судового засідання у Печерському районному суді міста Києва під головуванням судді Руслана Козлова, передає Нова Влада.

Зокрема, НАБУ направило матеріали про недостовірні дані у декларації Олега Авер’янова до Національного агентства із питань запобігання корупцією (НАЗК) для вирішення питання щодо притягнення його до адміністративної відповідальності.

У жовтні 2019 р. НАЗК в ході перевірки виявило недостовірні відомості щодо нерухомості депутата обласної ради Олега Авер’янова. Наразі невідомо, чи проводилася перевірка стосовно руху грошових коштів на його банківських рахунках. Також немає даних стосовно того, чи проводився моніторинг способу життя депутата.

В ході судового розгляду були отримані банківські виписки за рахунками депутата облради. В матеріалах справи є інформація про те, що протягом 2015-2018 рр. різні фізичні особи поповнювали рахунки Олега Авер’янова на загальну суму близько два мільйони гривень.Разом з тим, до суду подані докази про витрати депутата на проживання у дорогих готелях, дорогий одяг та туристичні поїздки, які в рази перевищують його офіційні доходи.

Це доволі саркастично звучить на фоні заяв Ляшка, який бідкався що депутати отримують зарплати по 200 тисяч, хоча цю інформацію сьогодні спростував Разумков. Цілков логічно тоді запитати в самого Олега Валерійовича, а ваші підлеглі як?

Також, Детективи НАБУ за процесуального керівництва прокурорів САП повідомили про підозру у зловживанні службовим становищем колишньому директору столичного комунального підприємства «Спецжитлофонд».

За даними «Слово і Діло» з власних джерел, про підозру повідомили ексдиректору департаменту будівництва та житлового забезпечення Київської міської державної адміністрації Костянтину Федотову.

«Як встановило слідство, колишній керівник комунального підприємства, зловживаючи своїм службовим становищем, у порушення законодавства продав у 2015 році майнові права на 20 квартир у новобудові на Печерську, замовником якого був «Спецжитлофонд», за суттєво заниженими цінами. В результаті чого громада Києва недоотримала 5,9 млн грн, що встановлено судово-економічними експертизами», – йдеться у повідомленні.

Наразі вирішується питання про обрання підозрюваному запобіжного заходу, а також проводяться слідчі дії спрямовані на встановлення інших учасників злочинної схеми.