Українка, яку польський роботодавець два роки тому кинув паралізованою на вулиці, померла.

У січні 2018 року у жінки стався інсульт. Через несвоєчасно надану допомогу Оксана Харченко потрапила в лікарню в дуже важкому стані. Тоді жінку врятували, але вона залишилася частково паралізованою.

43-річна Оксана Харченко нелегально працювала на одній з фірм в Познані. Разом з сестрою Наталією Оксана розвантажувала на складі ящики з фруктами. Наталя розповіла «ФАКТАМ», що у її сестри давно були проблеми з тиском. А 8 січня 2018 роки їй стало так погано, що вона вже не змогла вийти на роботу.

– Не допомагали ніякі препарати, – розповіла Наталя. – Тиск не падав, почалася блювота. Я попросила Аніту з нашої фірми, яка добре знала польську, викликати «швидку». Вона повідомила про те, що відбувається нашому роботодавцю. Повернулася зі словами: «Нам сказали чекати». Я подумала, що ми чекаємо «швидку». Прочекали більше години, але ніхто не приїхав. Сестра вже починала втрачати свідомість. І тут з’ясувалося, що викликати «швидку» ніхто навіть не збирався! Роботодавцю не потрібні були проблеми. Після того, як ми сказали, що стан Оксани критичний, він прийшов і заявив, що сам відвезе її в лікарню.

Наталя в той момент ще не знала, що везти Оксану в лікарню роботодавець не збирався. Він вирішив просто вивезти українку в інше місто – подалі від його підприємства.

– Оксана вже практично не рухалася, – розповіла Наталя. – Ми поїхали в найближче містечко. Роботодавець возив нас по місту більше години. Потім зупинився. Але не біля лікарні, а … на автобусній зупинці. І заявив: «Я вас не знаю, а ви не знаєте мене. Зрозуміло? Зараз приїде поліція. Скажете їм, що сиділи тут на лавочці, і вашій сестрі стало погано. А мене ви просто попросили викликати “швидку” чи поліцію ». Не встигла я йому нічого відповісти, як він наказав: «А тепер витягайте її з машини! Давайте швидше, поки не приїхала поліція ». Я спробувала, але нічого не вийшло – сестра вже практично не ворушилася. Ноги паралізувало. «Гаразд, нехай сидить, – погодився роботодавець. – Але тільки двері відкрийте, щоб її обличчя і руки до приїзду поліції були холодними».

Коли Оксану Харченко забрала «швидка», жінка вже була без свідомості. Наступний тиждень її стан був критичним. Сестра Оксани розповіла про те, що трапилося консулу України в Познані Вітольду Горовському. Консул надав цьому випадку розголосу, після чого прокуратура міста Сьрода-Велькопольска відкрила проти роботодавця Оксани кримінальне провадження. Роботодавець тоді визнав свою провину і заявив, що готовий оплатити лікування жінки.

З тих пір пройшло два роки. За словами рідних українки, за весь цей час роботодавець особисто жодного разу не приходив до Оксани і навіть не дзвонив їй. Відкрита проти нього кримінальна справа дійшла до суду. У суді підприємець говорив, що «дуже шкодує про те, що трапилося». Відомо, що він виплатив Оксані матеріальну компенсацію і уклав з адвокатами українки угоду, після чого суддя припинив судовий розгляд. Хоча прокурор був проти і наполягав на продовженні судового процесу.

Оксана Харченко весь цей час проходила реабілітацію. Гроші на її лікування збирали небайдужі люди з Польщі, України та багатьох інших країн. Час від часу в польських ЗМІ з’являлися повідомлення про те, що українка йде на поправку. Але повністю відновитися Оксана так і не змогла.

Консул України в Польщі Вітольд Горовський розповів, що хоч Оксані і стало краще, вона навіть після двох років лікування не могла сама себе обслуговувати.

– У грудні 2018 року, після довгих місяців важкої реабілітації, ми відвезли Оксану в її село поряд з польським кордоном. Два тижні тому я зустрівся з її сестрою і дізнався, що Оксана перебуває там же, в будинку своєї сім’ї. А зараз дізнався, що її не стало … – повідомив консул.

У Оксани Харченко залишилися чоловік і двоє дітей. Раніше сестра Оксани Наталя розповідала «ФАКТАМ», що причиною таких важких ускладнень стало несвоєчасне надання її сестрі медичної допомоги. Адже, як відомо, при інсульті вирішальними є перші кілька годин, які з вини роботодавця Оксани були упущені.