Українка, яку польський роботодавець два роки тому кинув паралізованою на вулиці, померла.

У січні 2018 року у жінки стався інсульт. Через несвоєчасно надану допомогу Оксана Харченко потрапила в лікарню в дуже важкому стані. Тоді жінку врятували, але вона залишилася частково паралізованою.

43-річна Оксана Харченко нелегально працювала на одній з фірм в Познані. Разом з сестрою Наталією Оксана розвантажувала на складі ящики з фруктами. Наталя розповіла «ФАКТАМ», що у її сестри давно були проблеми з тиском. А 8 січня 2018 роки їй стало так погано, що вона вже не змогла вийти на роботу.

– Не допомагали ніякі препарати, – розповіла Наталя. – Тиск не падав, почалася блювота. Я попросила Аніту з нашої фірми, яка добре знала польську, викликати «швидку». Вона повідомила про те, що відбувається нашому роботодавцю. Повернулася зі словами: «Нам сказали чекати». Я подумала, що ми чекаємо «швидку». Прочекали більше години, але ніхто не приїхав. Сестра вже починала втрачати свідомість. І тут з’ясувалося, що викликати «швидку» ніхто навіть не збирався! Роботодавцю не потрібні були проблеми. Після того, як ми сказали, що стан Оксани критичний, він прийшов і заявив, що сам відвезе її в лікарню.

Наталя в той момент ще не знала, що везти Оксану в лікарню роботодавець не збирався. Він вирішив просто вивезти українку в інше місто – подалі від його підприємства.

– Оксана вже практично не рухалася, – розповіла Наталя. – Ми поїхали в найближче містечко. Роботодавець возив нас по місту більше години. Потім зупинився. Але не біля лікарні, а … на автобусній зупинці. І заявив: «Я вас не знаю, а ви не знаєте мене. Зрозуміло? Зараз приїде поліція. Скажете їм, що сиділи тут на лавочці, і вашій сестрі стало погано. А мене ви просто попросили викликати “швидку” чи поліцію ». Не встигла я йому нічого відповісти, як він наказав: «А тепер витягайте її з машини! Давайте швидше, поки не приїхала поліція ». Я спробувала, але нічого не вийшло – сестра вже практично не ворушилася. Ноги паралізувало. «Гаразд, нехай сидить, – погодився роботодавець. – Але тільки двері відкрийте, щоб її обличчя і руки до приїзду поліції були холодними».Коли Оксану Харченко забрала «швидка», жінка вже була без свідомості. Наступний тиждень її стан був критичним. Сестра Оксани розповіла про те, що трапилося консулу України в Познані Вітольду Горовському. Консул надав цьому випадку розголосу, після чого прокуратура міста Сьрода-Велькопольска відкрила проти роботодавця Оксани кримінальне провадження. Роботодавець тоді визнав свою провину і заявив, що готовий оплатити лікування жінки.

З тих пір пройшло два роки. За словами рідних українки, за весь цей час роботодавець особисто жодного разу не приходив до Оксани і навіть не дзвонив їй. Відкрита проти нього кримінальна справа дійшла до суду. У суді підприємець говорив, що «дуже шкодує про те, що трапилося». Відомо, що він виплатив Оксані матеріальну компенсацію і уклав з адвокатами українки угоду, після чого суддя припинив судовий розгляд. Хоча прокурор був проти і наполягав на продовженні судового процесу.

Оксана Харченко весь цей час проходила реабілітацію. Гроші на її лікування збирали небайдужі люди з Польщі, України та багатьох інших країн. Час від часу в польських ЗМІ з’являлися повідомлення про те, що українка йде на поправку. Але повністю відновитися Оксана так і не змогла.

Консул України в Польщі Вітольд Горовський розповів, що хоч Оксані і стало краще, вона навіть після двох років лікування не могла сама себе обслуговувати.

– У грудні 2018 року, після довгих місяців важкої реабілітації, ми відвезли Оксану в її село поряд з польським кордоном. Два тижні тому я зустрівся з її сестрою і дізнався, що Оксана перебуває там же, в будинку своєї сім’ї. А зараз дізнався, що її не стало … – повідомив консул.

У Оксани Харченко залишилися чоловік і двоє дітей. Раніше сестра Оксани Наталя розповідала «ФАКТАМ», що причиною таких важких ускладнень стало несвоєчасне надання її сестрі медичної допомоги. Адже, як відомо, при інсульті вирішальними є перші кілька годин, які з вини роботодавця Оксани були упущені.