В мережі з'явилися тексти роздумів лідера культового гурту "Океан Ельзи": про державу, народ, і краще життя. Подаємо слова автора в оригіналі. 

Бути лідером – це важливо, але ще важливіше, хто стоїть за цими лідерами. Люди, які стоять за мною, мають відвагу і силу, яку не зупинити. І повірте, ми не зупинимося.

Я готовий змінювати країну і не думаю, що грати в політику – це лише гарно говорити. 

В мене часто питають, хто мої експерти? Мій експерт з економіки, якого я зустрів у Департаменті фізики і який написав кандидатську, один із найкращих студентів. Але він не може знайти роботу, хоча знає про економіку більше, ніж всі політики разом взяті.

Популярне: Я – готовий”: Вакарчук зробив гучну заяву про президентство

Я можу сказати, хто мої експерти по освіті. Це жіночка, яку я зустрів в Одесі і яка немає вибору, куди повести свою дитину. Бо всі ці школи старомодні і працюють на старих принципах.

Політики показують свою необізнаність, розповідаючи про одне і теж. А потім ідуть, сідають в мерседес і їдуть до себе на віллу. От в таку політику я грати не хочу.

Хорошими словами людей вже не переконаєш, люди у слова не вірять. Тому будемо переконувати справами.

Те, що ми збираємось робити і починаємо – це розмови із простими людьми. Це перший етап того, що треба робити у цій країні. Не треба починати знову виходити на великі трибуни і говорити людям те, що ти думаєш. Треба і їх послухати. Політики цього не роблять, а замість цього проводять опитування і дослідження. Але це соціологія. Це несправжнє.

Запитайте у людей, скільки вони тратять на сім’ю, а скільки на бензин. Навіть якщо запитати про це у політиків, не думаю, що вони зможуть відповісти. А це реальні речі.

Тому неважливо, хто буде президентом. В Україні не люди змінюють країну, а справжні правила. І я зроблю все, що буде необхідне для того, щоб змінити ці правила всюди, де це необхідно.

Найважливіше для будь-якого лідера, який очолить цю країну, не так переконати Путіна, як переконати своїх власних людей. Якщо народ буде об’єднаний, не думаю, що будуть якісь ще загрози, які ми не зможемо подолати. Звісно, ми не повинні недооцінювати їх, але ключ до розв’язання проблеми знаходиться в Україні.

Звичайно, я з повагою відношуся до всіх наших міжнародних партнерів і ціную те, що вони роблять. Але основне в наших реформах і в нашій ментальності, це зробити так, щоб людям хотілося тут жити і щоб вони довіряли цій країні.