пивоварський

Досьє

Народився в місті Київ.

1998 – 2001 рр. – Київська інвестиційна група BLASIG – фінансовий аналітик, бізнес-девелопер;

2003 – 2006 рр. – Московський офіс IFC – управляючий інвестиційним портфелем по Центральній та Східній Європі;

2006 – 2012 рр. – інвестиційна компанія Dragon Capital –  професіонал з корпоративного управління, головний радник з питань корпоративних фінансів, головний економічний радник з питань корпоративних фінансів ;

01 – 09.2013 р. –  ТОВ "Континіум" – перший заступник;

2013 – 2014 рр. – ТОВ "Континіум" – генеральний директор;

З 02.12.2014 р. – міністр інфраструктури України.

Освіта

Київський Національний Університет ім. Т. Шевченка, 2000 р., магістр історії. 

Школа Флетчера (Університет Тафтса (США), 2003 р., магістр міжнародного бізнесу і фінансів.

Родина

Неодружений.

Доходи 

У 2013 році задекларував 273, 867 тис. грн. З цієї суми заробітна плата Пивоварського склала 187,651 тис. грн, дивіденди та  відсотки – 85, 521 тис. грн. У його власності або оренді знаходиться квартира в Києві площею 108,4 кв. м. Пивоварський є власником автомобілів Mercedes Benz ml (2008 року випуску) і Peugeot 206 (2005 року випуску). Сума коштів на рахунках в банках та інших фінансових установах становить 2, 424 млн грн, у членів його сім'ї коштів на рахунках немає.

Компромат?

Кандидатура  Пивоварського  до складу нового Кабміну була подана за квотою «БПП» («Блок Петра Порошенка»). У той же час, його називають людиною Ігоря Єремеєва – одного з одіозних нардепів, які пройшли до Верховної Ради VIII скликання, і який належить до  найбагатших бізнесменів в українському парламенті. Ігор Єремеєв, Степан Івахів, Сергій Лагур і Петро Димінський є акціонерами групи «Континіум» і відомі як нардепи, які створили в новому парламенті групу «Воля народу». Як зазначається в ЗМІ, причетність Пивоварського до фінансової групи Єремеєва може накласти негативний відбиток на кар'єру нового міністра. Компанії, які входять до «Континіуму» або пов'язані з ним («Вог Аеро Джет», «Укрпостач-Нафтотрейд», «Континент Нафто Трейд», «ВК Імпекс» і «Континіум – Галичина») є великими постачальниками палива для «Укрзалізниці» (УЗ). Наприклад, наприкінці 2013 року «Вог Аеро Джет» виграла тендер УЗ на поставку 200 тис. тонн дизельного палива на 2,6 млрд грн. Згідно з інформацією в «Віснику держзакупівель», в цілому підприємства Єремеєва в 2013 році поставили залізницям палива на 3,45 млрд грн, в 2014 – 1,3 млрд грн. В цілому ж саме залізничний ринок можна вважати «ласим шматочком» для нафтотрейдерів. Відповідно до фінплану «Укрзалізниці» в 2013 році відомство витратило на закупівлю палива 4,33 млрд грн, у тому числі на дизпаливо – 3,63 млн грн.

Не вдалося Андрію Пивоварському виконати свою обіцянку щодо ремонту доріг державного значення до кінця липня. 

На даний момент ремонтні роботи виконуються на 3 державних дорогах: Львів–Івано-Франківськ, Хмельницька та Мукачеве–Рахів–Богородчани–Івано-Франківськ–Рогатин–Бібрка–Львів.

Станом на 3 серпня на Хмельницькій трасі ремонтні роботи тривають. Дорогу Львів–Івано-Франківськ повинні здати в експлуатацію до 1 вересня 2015 року. Те ж саме і з дорогою Мукачеве–Рахів–Богородчани–Івано-Франківськ–Рогатин–Бібрка–Львів (протяжність становить 41 км), ремонт якої розпочався 28 липня і того ж дня зі скандалом завершився в районі села Більшівці.

Нардеп Олександра Кужель заявляла, що Пивоварського потрібно звільнити. За словами політика, діяльність міністерства характеризує той факт, що зі своїми проблемами бізнес йде не до чиновників профільного відомства, а до народних депутатів.

«Глави Мініфраструктури Пивоварського ніби не існує. Ви чули коли-небудь про поданий ним законопроект? Я один раз була в міністерстві, коли до мене звернулися міжнародні перевізники. Вони кричали про свавілля, яке зараз відбувається – не в міністерство звернулися, а до мене. Так що для мене цього міністерства не існує. З залізницями що відбувається? Підвищили тариф, і це закінчилося розбитими автомобільними дорогами. З Дніпропетровська до Нікополя взагалі не можна проїхати. Машини перевантажені, дорога вбита. І ці збитки ніхто ніколи не підраховував », – розповідає Олександра Кужель.

Нардеп Ігор Луценко звинувачував Пивоварського в спільних злочинних оборудках з головою "Укрзалізниці" Олександром Завгороднім.

За словами Луценка, Завгородній – призначенець Пивоварського, а факт наявності фірм, які оформлені на родичів чиновника, говорять про корупцію. Додаткову пікантність ситуації додає той факт, що Завгородній був призначений без конкурсу, а значить, Пивоварський несе за нього особисту відповідальність. При цьому, якщо факт корупції підтвердиться – необхідно ставити питання про відставку самого міністра, – вважає Луценко.

В цілому ж він назвав ситуацію в «Укрзалізниці» конфліктом інтересів.

Слід зазначити, що раніше в ЗМІ з'явилася інформація про те, що фірми родичів Завгороднього отримали підрядні замовлення залізниці за завищеними цінами, а також заборгували їй значні суми в сотні тисяч гривень. При цьому сам Завгородній відмітав всякі зв'язку залізниці з цими компаніями.

Пивоварський не приховує, що особисто опікується керівником УЗП Євгеном Хорощаком. Міністр наполягає на прозорості роботи підприємства, відзначаючи, що Хорощак є єдиним менеджером в Україні, хто отримав спеціальний англійська сертифікат щодо процедур закупівель.

На жаль, в реальності все зовсім інакше. «Укрзалізничпостач» видає один скандал за іншим. В останній день червня програма журналістських розслідувань «Нашігроші» вийшла з сюжетом про серйозні зловживання на держпідприємстві. Журналісти розповіли історії двох недавніх тендерів «Укрзалізничпостач» із закупівлі кріплень для залізничних рейок. Ці угоди могли обійтися державі на 7 млн. грн дешевше, але компанії, які запропонували найнижчі ціни, чомусь не змогли здобути перемогу.

Андрій Пивоварський відомий також тим, що виступав за приватизацію стивідорних компаній. Зокрема, йшлось про інвестиції таких компаній, як: "Суфле", "Нобель", "Дюпон","Каргел" та інші. Раніше  Кабінет міністрів в рамках скорочення державного сектора представив план приватизації державних підприємств, який включає продаж цього року Одеського припортового заводу, ряду морських портів та ін.

Цікавий факт

Міністр інфраструктури – урядовець, який, можливо, найбільше пов'язаний із Волинню та її обласним центром – Луцьком. Саме тут заснована група компаній «Континіум», у якій майже два роки працював Пивоварський на посаді заступника генерального і генерального директора. Під час прес-конференції у Волинській ОДА він розповів, що любить Луцьк та поділився спогадами, як ламав автомобіль на «злощасній» дорозі Луцьк-Львів.

 

За матеріалами: Слово і Діло, Єдність. Інфо, ВолиньPost, Антикор, Українська Правда, Политрада.