У вівторок, 16 червня, співробітник правоохоронних органів Рівненщини провели масштабну спецоперацію, в ході якої пройшли санкціоновані обшуки в місцях зберігання «сонячного каменю» (нагадаємо, раніше співробітники СБУ блокували незаконний видобуток бурштину-сирцю, який «курирував» чиновник патрульної поліції Рівненської області).

– Місцеві жителі організували скупку незаконно добутого бурштину, який потім експортували за кордон поза митним контролем. Так само під час експорту використовувалися підроблені документи про його походження, – повідомляє ГУ Національної поліції Рівненської області.

На даний момент вже вилучено бурштин-сирець різної фракції загальною вагою понад 850 кілограмів, вартість якого, за попередніми даними, становить 1,2 мільйона доларів. Серед вилученого є кілограмові камені, що мають історичну цінність. Ціна такого примірника на «чорному» ринку починається з 10 тисяч доларів.

Як уточнює прокуратура Рівненської області, нелегальним бізнесом займалися два брата з Володимирецького району. Зловмисникам загрожує до семи років ув’язнення з конфіскацією майна.