Національне антикорупційне бюро України взялося за суддю, через яку нафтопровід з Росії опинився під контролем оточення народного депутата та голови політради партії “Опозиційна платформа – За життя” Віктора Медведчука.

Зокрема НАБУ отримало доступ до оригіналів матеріалів справи щодо визнання права власності на частини нафтопродуктопроводів “Самара-Західний напрямок” та “Грозний-Армавір-Трудова”, яку розглядав Господарський суд Рівненської області. Про це свідчить ухвала Солом’янського райсуду Києва.

Відповідні трубопроводи були побудовані за часів Радянського Союзу і перебували у всесоюзній власності. Після проголошення незалежності трубопроводи загальною протяжністю 1 тисяча 433 км мали перейти у власність держави на підставі правонаступництва.

Однак службові особи компанії “ПрикарпатЗахідтранс”, яка є “дочкою” російської акціонерної компанії “Транснафтопродукт”, зазначені трубопроводи у власність України не передали.

Станом на 1 листопада 1992 року вартість майна була оцінена на суму понад 8 млн доларів.

У 2015 році російський оператор нафтопродуктів “Транснефть” заявив про продаж “ПрикарпатЗахідтрансу“.

Власником української фірми вказана швейцарська фірма ITC Industry Trading Company SA німця Анатолія Шефера, який пов’язаний з угрупуванням Віктора Медведчука.

За даними ЗМІ, ITC має десятирічний контракт на поставку дизеля від “Роснафти” на суму до 50 млрд доларів, який не передбачає поставок палива в Україну від когось крім російської держкомпанії Ігоря Сєчіна. Останній є товаришем президента РФ Володимира Путіна.

Мало того, раніше прокуратура Криму провела обшуки у Херсоні на судні “Мрія”, яке підозрюють у поставках палива для підрозділів Чорноморського флоту Росії до Севастополя.

Головою компанії, яка володіє відповідним судном, є Петро Белз – людина, близька до кума президента Росії Віктора Медведчука, повідомляє InformNapalm.

“Оскільки прокуратура АРК спільно з СБУ звинувачують судно у нелегальному постачанні нафтопродуктів до окупованого Севастополя для Чорноморського флоту РФ у червня 2015 року (тобто через більш ніж рік після анексії Криму і початку війни на Донбасі), ці документи можуть частково пролити світло на те, хто ж насправді стояв за цією схемою”, – повідомляють журналісти.

До всього цього, Медведчук особисто зізнався, що його дружина, відома телеведуча Оксана Марченко володіє бізнесом у Росії. При цьому він уточнив, що “вона володіє, а керую я”.

Зокрема журналісти стверджували, що сім’ї Медведчука вдалося обійти ключових гравців на російському нафтогазовому ринку й отримати доступ до одного з трьох найбільших нафтогазових родовищ Росії, запаси якого оцінюють у десятки мільйонів тонн.