Продюсер Ігор Кондратюк має застереження щодо вступників із ОРДЛО, які подаватимуть документи в українські виші.

З ними потрібна елементарна співбесіда, адже протягом 6 років вони перебували під пропагандою російського агресора, – переконаний Кондратюк.

Про це він написав у своєму Facebook.

“Випускники з ОРДЛО вступатимуть в українські виші без ЗНО. Це правильно у сенсі гуманності: ці діти є заручниками агресора і його поплічників-злочинців з ОРДЛО.

Проте я вважаю, що при вступі з ними потрібна хоча б елементарна співбесіда про державу, у якій вони навчатимуться. З дітьми, які 6 років поспіль від пропагандистів Кремля чують розгнуздану підлу брехню про українців як “бандерівців”, “фашистів”, “нацистів”.

З дітьми, які 6 років не чули Гімн України, не дивились українські новини і телепрограми.

І чиї батьки може вже мають паспорти держави-агресора (а може – і їхні діти-вступники). Такий абітурієнт може стати міною уповільненої дії. Міною непорозумінь та проблем як мінімум – у студентському середовищі.”

Відзначимо, що шоумен вже не вперше висловив різку позицію, стосовно теми тем ОРДЛО та війни на Донбасі.

Давніше, відомий телеведучий і продюсер, запропонував власну «формулу» припинення війни на Сході Україні. За її умовами, мешканці звільненої території ОРДЛО мають на 10 років втратити виборче право, або виїхати за кордон.

Його план починається з того, що Україна мирно повертає собі контроль над східним кордоном, а бойовики «ЛНР-ДНР» добровільно здають зброю. Ті, кого військовий суд визнає військовими злочинцями, будуть притягнені до відповідальності.

«Україна повертає контроль над своїми східними кордонами (мирно, за допомогою ОБСЄ, миротворців ООН та усіх інших типу важливих організацій). Тому ЄДИНИЙ пункт, заради якого дипломати/керівники з різних країн збираються в мінському, нормандському, женевському або будь-якому іншому форматах – змусити РФ закрити свій кордон з Україною. Всі інші питання на таких перемовинах не обговорюються в силу непотрібності», – вказав він.

Надалі Кондратюк пропонує дати мешканцям окупованого Донбасу визначатись, чи хочуть вони жити в Україні.

«Мешканцям так званого ОРДЛО протягом місяця з моменту повного відновлення влади Києва потрібно визначитись – чи хочуть вони жити в державі Україна. Хто не хоче – протягом 3 місяців покидають Україну в будь-якому напрямку. Україна їм за це виплачує «виїздні». З умовою – не повертатись в Україну протягом 50 років після виїзду.

Ті, хто залишаться, на 10 років втрачають своє виборче право. В Донецькій та Луганській областях обиратися на виборні посади та служити в поліції протягом 10 років матимуть право лише ті, хто з початку літа 2014-го мешкали на підконтрольній Києву території», – виклав тоді свої пропозиції Кондратюк.