У Києві відбулась робоча зустріч за участі військових Національної гвардії України, Збройних сил Канади та Королівства Швеції.
Для обговорення перспектив військового співробітництва із закордонними партнерами на зустріч прибула група офіцерів Головного управління та Міжнародного міжвідомчого багатопрофільного центру підготовки підрозділів на чолі із виконувачем обов’язків заступником командувача НГУ генералом-майором Олегом Гарчею.
Іноземну делегацію представляли майор Маркус Аклоф-Гранде, офіцер шведських Збройних сил, та група канадських військовослужбовців від Об’єднаної оперативно-тактичної групи Збройних сил Канади.
Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом
У ході зустрічі сторони обговорили можливість навчання гвардійців за напрямками підготовки снайперів, парашутистів, розвідників, водолазів та, власне, інструкторів з тактичної медицини, вдосконалення матеріально-технічних спроможностей навчальних центрів Національної гвардії України. Окремо військові зупинились на питанні участь представників НГУ у міжнародних навчаннях.
За словами генерал-майора Гарчу, важливо, щоб це була системна підготовка гвардійців. Можливість вчитися у колег з інших країн – шлях наближення до світових стандартів. Це можуть бути спільні навчання, або інші заходи для розвитку вказаних напрямків. У результаті – Нацгвардії потрібно підвищувати рівень підготовки, мати потужний сержантський корпус і професійних офіцерів. А союзницькі Збройні сили в цьому допоможуть, направивши свої кадри до України.
Варто зазначити, що пропозиція об'єднати роботу ООН та ОБСЄ в Україні для врегулювання ситуації на Донбасі розглядається Францією та іншими учасниками "нормандської четвірки".
"Спільно з Німеччиною і в контакті з російською і українською стороною" нормандського формату "ми зараз вивчаємо цю пропозицію", – заявили у зовнішньополітичному відомстві у відповідь на прохання прокоментувати ініціативу спецпредставника голови ОБСЄ в Україні Мартіна Сайдік.
Раніше, Сайдік заявила в інтерв'ю австрійському виданню Kleine Zeitung про існування мирного плану, який замінить Мінські угоди. Зокрема, передбачається підключити до процесу ООН, направивши в Україні поліцейську місію. Крім того, під егідою ЄС пропонується створити Агентство з відновлення регіону.