Керівниця об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня Наталія Гуменюк, коментуючи нічні атаки на Кримський міст каже, — що ця конструкція зайва.
Таку думку вона висловила в ефірі телемарафону.
За словами Гуменюк, російські окупанти намагаються кожного разу напружувати ситуацію навколо переправи — «це їхня тактика».
«Їм якимось чином треба виправдовувати, чому немає можливості використовувати цей об’єкт транспортної інфраструктури. Підтягування резервів, поповнення запасів має відбуватися саме через цей міст, але воно не працює в тому обсязі, на який розраховують війська. Тому їм необхідно якось виправдовувати і загороджувальну конструкцію з підтоплених поромів навколо, і постійні перекриття цього мосту, і навчання, які вони там проводять», — каже представниця ЗСУ.
Гуменюк наголошує, що щоразу після атаки на міст окупанти придумують легенду, аби хоч якось поясни, що відбувається.
«Намагаються затопленням плавзасобів вибудувати загородження, але самі собі суперечать. Якщо вони стверджують, що надійно його захистили, підтопивши декілька поромів, сплетених сітками, і раптом вночі щось все ж таки там прорвалося, хай краще перебудовують свою оборону», — зауважила Гуменюк.
Також, аби захистити Кримський міст, росіяни вздовж нього затопили кілька барж, натягнули бонові сітки, виставили кораблі охорони Федеральної служби безпеки (ФСБ) та інше. Однак, атаки з боку України триватимуть, тому що існує необхідність перервати головну артерію логістичних поставок противника, яка живить Крим і Південний напрямок фронту. Про це сьогодні, 2 вересня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів капітан 1-го рангу запасу, заступник начальника штабу ВМС ЗС України (2004-2020 рр.) Андрій Риженко.
“Після попередньої серйозної атаки, яка відбулася наприкінці липня, коли підірвали проліт Кримського мосту, то росіяни дуже серйозні заходи безпеки додаткові зробили для того, щоб Кримський міст убезпечити від морських дронів. Тому що з’явилася інформація про те, що там новий морський дрон SeaBaby (“Морський малюк”), який несе 850 кг вибухівки. Тобто вони зрозуміли, що це дуже серйозне питання і три-чотири таких дрони ще якщо підірвуть під мостом, то ось ця артерія логістична буде перервана. Це дуже важливо для постачання до Криму, насамперед техніки військового призначення”, — пояснив він.
Україні необхідно перервати логістику, яка йде через Кримський міст, тому атаки українськими дронами триватимуть, упевнений Риженко.
“Вони вивели багато кораблів прикордонних військ ФСБ. Фактично 6-10 таких кораблів перебувають постійно в морі вздовж узбережжя Кримського півострова. І їхнє завдання якраз спостереження. Атаки будуть продовжуватися. І тому вони такі заходи проводять, вони намагаються їх виявити, вони намагаються захистити міст засобами пасивного захисту. Тобто вони продавлюють понтони, вони ставлять бонові сітки. Життя вже перестало бути комфортним. З нашого боку такі заходи триватимуть, щоб знизити бойовий потенціал противника як у Криму, так і на окупованих територіях України”, — пояснив він.
Крім цього, секретар РНБО Олексій Данілов розповів, що могло вдарити по Кримському мосту. Нещодавно по незаконній переправі, ймовірно, вдарила одна з модифікацій вітчизняної ракети «Нептун».
За словами Данілова, ракета «Нептун» може мати і якісь інші модифікації.
Я можу сказати те, що стосується взагалі ракетної тематики, – майте на увазі, що перші нормативні документи щодо того, куди має рухатись ракетна програма, які почали прийматися командою Зеленського, були ще 2020 року,
– заявив секретар РНБО.
За його словами, Міністерство стратегічних галузей промисловості було створено через рішення РНБО саме для підготовки до війни, аби було окреме міністерство, яке займається оборонно-промисловим комплексом у нашій країні.
«Ракети, які є, в нас є ракетна програма, — це перше й останнє, що я можу сказати. І друге можу сказати, що вона виконується. Чи хотіли б ми швидше? Так, хотіли б, але є певні технологічні процеси, інші процеси, — це якраз про постачання», – додав посадовець.