ЗСУ, ймовірно, відбили у окупантів позиції в Первомайському.

Про це у своєму телеграм-каналі повідомив один із військових блогерів.

Він припустив, що бійці 109-го батальйону територіальної оборони ЗСУ начебто контролюють західну частину вищезгаданого Первомайського. Раніше повідомлялося про повну окупацію цього населеного пункту.

Зокрема, блогер посилається на відео, на якому це стверджує один з наших захисників, коментуючи український прапор на зруйнованій будівлі у Первомайському. Однак ця інформація потребує офіційного підтвердження.

Зауважимо, що вчора зявились повідомлення, що росіяни окупували село Первомайське. Оборона населеного пункту почалася ще в серпні 2022 року. Первомайське стало однією з найгарячіших точок у війні й коштувало ворогу великої ціни.

«На жаль, немалу ціну заплатили й наші оборонці, особливо хлопці зі славетної 59 ОМПБр, які відчайдушно трималися за кожен підвал та тримали оборону, навіть перебуваючи в повному оточенні», — повідомляло DeepState.

Проте, не виключено, що ситуація сьогодні кардинально змінилася і ЗСУ змогли знову повернути території під свій контроль.

Варто зауважити, що нині росіяни не припиняють тиснути по всій лінії фронту. Важка ситуація зберігається на Бахмутському напрямку. Там окупанти проводять штурмові дії південніше Виїмки, бої тривають. За попередньою інформацією, про закріплення мови не йде, бо зробити це противнику не так просто, інформує у своєму звіті DeepState.

«Ворог проводить штурмові дії в Богданівці, Іванівському та на підступах до Часів Яру. Окупанти просунулися у заказнику Ступки-Голубовські. Зростає число авіаційних ударів, більшовицька артилерія та дрони панують в небі, що збільшує наші втрати в обороні та дає їм перевагу при штурмах позицій Сил Оборони. Свою роль грає і слабка підтримка РЕБів», — пишуть аналітики.

Донецький відтинок — ворог просунувся південніше Новокалинового. Ворог продовжує штурм Бердичів, останні дні в основному піхотою. Біля Уманського росіяни лізуть технікою.

«Північніше Водяного утворилася величезна сіра зона, де поки важко встановити крайню лінію ворога. Але факт залишається фактом — ворог проривається до околиць Уманського, — пишуть аналітики. —  Біля Невельского всі атаки ворога відбито. Противник штурмує пд-сх околиці Красногорівки. В Новомихайлівці кацапи продовжують просуватися», — йдеться в повідомленні.

За інформацією DeepState, найважча ситуація залишається в смузі ОТУ «Донецьк» та на околицях Часів Яру. Фіксується зменшення ударів КАБами біля Авдіївки та перекидання засобів ураження на іншу ділянку фронту.

«Потенційно окупанти можуть посилити тиск на Часів Яр. Його важливість у війні колосальна, і тому ворог буде давити, і не буде рахуватися ні з якими втратами. В росіх продовжується ріст підйомних для охочих відправитися на війну, що свідчить про спад охочих, яких намагаються вмотивувати більшими грошима. Ситуація залишається складною, а місцями близькою до критичної», — пишуть аналітики.

Разом з цим аналітики Інститут вивчення війни інформують, що нині російські війська ведуть бої за тактичні висоти в районі кар’єру на південь від Кремінної. На захід від міста тривають запеклі бої. Втім, російські війська втрачають обмежені позиції через постійні контратаки ЗСУ.

Аналітики зауважують, що нещодавно російські окупаційні війська просунулися на південь від Кремінної. Окупанти навіть досягли незначних успіхів у районі крейдяних кар’єрів на південь від Білогорівки, яка розташована на південь від Кремінної.

Втім, російські джерела також стверджували, що в районі Тернів на захід від Кремінної точилися запеклі бої. Там війська країни-агресорки втрачають обмежені позиції через постійні українські контратаки.