В Кремлі активізувалися в зв’язку з наступом на Донецький фронт. Військовий аналітик Дмитро Снєгирьов, виступаючи в ефірі однієї програми, відзначив, що ескалація конфлікту в Донецькій області пов’язана з спробою окупантів використати «вікно можливостей», яке відкрилося для них перед початком літа. Він стверджує, що до цього періоду планується введення в дію снарядної ініціативи з боку Чехії, а також можливе виділення коштів Конгресом США.

Певна кількість снарядів, понад 1,5 мільйона, має бути передана Збройним силам України, що, на думку аналітика, зведе на нуль можливість російського наступу.

«Окупанти намагаються використати так зване вікно можливостей до кінця травня — початку літа. Саме до цього періоду має набрати силу і чеська ініціатива з постачання боєприпасів, а також ініціатива країн ЄС. Це понад 1,5 мільйона снарядів, які повинні бути передані Збройним силам України. Така кількість снарядів знівелює будь-які можливості для російського наступу», — впевнений гість ефіру.

Він зауважує, що в даний час російська окупаційна армія має можливість випускати близько 10 тисяч снарядів на день, що складає приблизно 300 тисяч снарядів на місяць. Поступлення боєприпасів для України дозволить не лише зрівняти баланс сил, який зараз становить близько 1:6 на користь захопників, але і запобігти активізації бойових дій росіян. Крім того, Снєгирьов підкреслює, що в Москві та на Заході розуміють небезпеку, яку несе рішення ключових партнерів, включаючи можливість виділення військово-технічної допомоги.

«Плюс до кінця травня буде вирішена проблема політичної кризи у Сполучених Штатах, а саме, пакетного голосування за надання військово-технічної допомоги не лише Україні, але й Ізраїлю та Тайваню. Російська Федерація чудово розуміє ці загрози, які несе для неї рішення наших ключових партнерів, і, відповідно, вирішила активізувати ситуацію на лінії зіткнення, а саме, спроби виходу на адміністративні кордони Донецької області», — підкреслив Снєгирьов.

Аналітик зауважує, що завданням російської окупаційної армії є не лише прорив на Авдіївському або Бахмутському напрямках, а й виход на адміністративні кордони Донецької області. Він вважає, що це пов’язано з політичним завданням керівництва Російської Федерації. За його словами, якщо до середини квітня 2024 року Збройні сили України контролюватимуть приблизно 45-48% території Донецької області, то це буде поразкою особисто російського диктатора.

«По суті, йдеться про політичне замовлення керівництва Російської Федерації. Ще 30 вересня 2022 року російський диктатор підписав указ про включення так званої «ДНР» до складу РФ, але в рамках адміністративних кордонів області. Тому, якщо йдеться про те, що на середину квітня 2024 року Збройні сили України контролюватимуть приблизно 45-48% території Донецької області, то це, відповідно, політична, в першу чергу, ідеологічна та інформаційна складові поразки особисто російського диктатора», — пояснив Дмитро Снєгирьов.

Також зазначимо, що російська армія не припинить ударів по енергетичній інфраструктурі України. Єдиний шлях — посилення протиповітряної оборони. Ці російські удари не є відповіддю на будь-які дії України, це — примусове заставляння держави капітулювати. Таку думку висловив сьогодні, 12 квітня, у ефірі одного телеканалу військово-політичний аналітик Дмитро Снєгирьов.

Він зауважив, що саме на тлі ударів з Кремля пролунало заявлення про готовність до «діалогу».